ME: Złoto Pszczolarskiego

Wojciech Pszczolarski zdobył złoty Medal Mistrzostw Europy w wyścigu punktowym. Jest to drugi złoty medal ME Pszczolarskiego w karierze.

Wieczorny, 40-kilometrowy wyścig punktowy na torze w Glasgow od startu przebiegał pod dyktando Polaka, który jako jedyny zdołał nadrobić cztery okrążenia nad zasadniczą grupą. Dodatkowo Pszczolarski regularnie punktował na premiowanych okrążeniach, wygrywając przy tym dwa sprinterskie pojedynki.

Najgroźniejszym rywalem Pszczolarskiego był doświadczony Belg, Kenny de Ketele, który zdołał odrobić trzy okrążenia, ale potem był już pilnowany przez naszego reprezentanta i mimo trzech wygranych pojedynkach na kreskę, nie zdołał wyprzedzić Polaka. Ostatecznie Pszczolarski zgromadził na swoim koncie 102 punkty, o 19 więcej niż de Ketele. Trzecie miejsce zajął Austriak, Stefan Matzner.

Wcześniej, w sobotnim wyścigu indywidualnym na dochodzenie, brązowy medal zdobyła Justyna Kaczkowska.