Jedynym z nich, który będzie walczył w klasyfikacji generalnej, będzie Majka. Kolarz Bora-hansgrohe w przeszłości stawał na podium Wielkiego Touru – był trzeci w hiszpańskiej Vuelcie, był także piąty w Giro d’Italia, ale w Tour de France nigdy nie uplasował się w czołowej dziesiątce – jego najwyższą lokatą było 27. miejsce w 2016 roku. Majka dwukrotnie jednak wygrywał klasyfikację górską Wielkiej Pętli. Będzie dzielił rolę lidera Bora-hansgrohe razem z Peterem Saganem, co może nieco utrudnić walkę o klasyfikację generalną, jednak w górach będzie mógł liczyć na wsparcie choćby Pawła Poljańskiego, który już wiele razy pracował na swojego kolegę. Podobną funkcję będzie miał Maciej Bodnar, którego zadaniem będzie chronienie Petera Sagana. Bodnar, aktualny Mistrz Polski w jeździe na czas, może też powalczyć na czasówce przedostatniego dnia wyścigu, jak również pociągnąć swój zespół na etapie drużynowej jazdy na czas.
Michał Kwiatkowski, jadący w koszulce Mistrza Polski, będzie miał ściśle określoną rolę w Team Sky. Będzie to pomoc Chrisowi Froomowi, który oczyszczony z zarzutów o stosowanie dopingu, przystąpi do walki o piąte zwycięstwo w Tour de France. Kwiatkowski raczej nie będzie miał możliwości walki o zwycięstwa etapowe, chyba, że Froome nie będzie w stanie walczyć o najwyższe lokaty.
Debiutować w Wielkiej Pętli będzie za to Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). Jako jedyny będzie miał na tyle swobody, by móc zabierać się w ucieczki i walczyć o zwycięstwa etapowe – a swoim dorobku Marczyński ma już dwa wygrane etapy na Wielkich Tourach – w ubiegłym sezonie kolarz Lotto Soudal dwukrotnie wygrywał etap Vuelta a espada, właśnie po ucieczkach.