ME: Srebro Kaczkowskiej

UEC

Justyna Kaczkowska wywalczyła srebrny medal w wyścigu indywidualnym na dochodzenie podczas torowych Mistrzostw Europy w Berlinie. 4. miejsce w omnium zajął Szymon Sajnok.

Medal Kaczkowskiej jest drugim medalem naszych reprezentantó1) podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. Dzień wcześniej, także z Kaczkowską w składzie, brązowy medal zdobyła kobieca drużyna w wyścigu na dochodzenie.

Polka w kwalifikacjach uzyskała drugi czas, za Katie Archibald (Wielka Brytania), i zakwalifikowała się do finału, jednak w walce o złoty medal także musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej rywalki. Druga z Polek, Wiktoria Pikulik, uplasowała się na 17. pozycji.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Szymon Sajnok, który w omnium wywalczył czwarte miejsce. Polak był piąty po dwóch pierwszych konkurencjach, a po zwycięskim wyścigu eliminacyjnym awansował na pozycję wicelidera. Niestety nie zdołał jej obronić w ostatniej konkurencji – wyścigu punktowym – gdzie był trzeci, ale ostatecznie spadł na czwarte miejsce.

Trine Schmidt (Dania) triumfowała w wyścigu punktowym kobiet, natomiast Miriam Welte (Niemcy) zwyciężyła w wyścigu na 500 metrów. 9. miejsce w stawce zajęła Urszula Łoś, a Aleksandra Tołomanow była 13.

Gerben Thijsen (Belgia) był najszybszy w wyścigu eliminacyjnym, w którym Szymon Krawczyk zajął 8. miejsce.

Zacięcie o wysokie pozycje w sprincie walczył Mateusz Rudyk, który po długiej walce dopiero w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Mistrza Świata, Rosjanina Denisa Dimitriewa, ostatecznie kończąc rywalizację w sprincie indywidualnym na 6. miejscu. Kamil Kuczyński był 13.