ME: 9. miejsce sztafety

UEC

Polska drużyna, w składzie Marek Konwa, Marlena Droździok, Mateusz Nieboras, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Jakub Zamroźniak, zajęła 9. miejsce w wyścigu drużynowym na Mistrzostwach Europy Cross Country.

We włoskim Darfo Boario Terme Mistrzostwa Europy rozpoczęły się od wyścigu drużynowego, w którym zwyciężyli Szwajcarzy. O 46 sekund wyprzedzili drużynę Danii, a trzecie miejsce zajęli gospodarze imprezy, którzy do zwycięzców stracili 1.15.

Polska drużyna – Konwa, Droździok, Nieboras, Solus-Miśkowicz i Zamroźniak – straciła ponad 3 minuty do Szwajcarów. W wyścigu nie wystartowała Maja Włoszczowska, która na środowym treningu na szosie doznała kontuzji łokcia.

1 Szwajcaria (Filippo Colombo, Joel Roth, Linda Indergand, Alessandra Keller, Andri Frischknecht) 01:06:13.17
2 Dania (Sebastian Fini Carstensen, Alexander Young Andersen, Caroline Bohe, Simon Andreassen, Malene Degn) 01:06:59.35
3 Włochy (Gerhard Kerschbaumer, Chiara Teocchi, Juri Zanotti, Marika Tovo, Nadir Colledani) 01:07:28.95

9 Polska (Marek Konwa, Marlena Droździok, Mateusz Nieboras, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Jakub Zamroźniak) 01:09:27.24