Włoszczowska szósta w Vallnord

Maja Włoszczowska (Krosss Racing Team) zajęła 6. miejsce w 3. edycji Pucharu Świata XC, rozegranej w Vallnord w Andorze. 9. miejsce w wyścigu elity mężczyzn zajął Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team).

Zwycięstwo w wyścigu kobiet, drugie z rzędu, odniosła Yana Belomoina (CST Sandd American Eagle MTB Racing Team), która o półtorej minuty wyprzedziła Mistrzynię Świata, Annikę Langvad (Specialized Racing). Włoszczowska plasowała się długo w pierwszej dziesiątce, poprawiając swoją pozycję z każdą rundą, i ostatecznie uplasowała się na 6. pozycji, ze stratą 3 minut do zwyciężczyni. 12. była druga z zawodniczek Kross Racing Team, Jolanda Neff, dzięki czemu polska ekipa triumfowała w klasyfikacji drużynowej kobiet. 23. miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volksvagen Samochody Użytkowe MTB Team), a 38. była Aleksandra Podgórska. Paula Gorycka (Struby-Bixs Team) zajęła 55. miejsce.

Kolejne zwycięstwo w elicie mężczyzn odniósł Szwajcar, Nino Schurter (Scott-SRAM MTB Racing Team), który prowadził niemalże przez cały wyścig i pewnie pokonał Mathiasa Fluckigera (Radon Factory XC Team) i Jordana Sarrou (BH-Suntour-KMC). 9. miejsce, ze stratą 1.11 zajął Sintsov, natomiast dwójka kolarzy Kross Racing Team - Fabian Giger i Bartłomiej Wawak - uplasowali się odpowiednio na 43. i 58. miejscu. 53. był Marek Konwa (Volksvagen Samochody Użytkowe MTB Team).