Słowak znów zdeklasował rywali na finiszu, tym razem bardzo krótkiego, bo zaledwie 100-kilometrowego etapu na rundach wokół Schaffhausen. Osiem okrążeń z jednym podjazdem nie było w stanie podzielić peletonu, który w całości finiszował na mecie, a spośród sprinterów najszybszy ponownie był Sagan.
Kolarz Bora-hansgrohe na ostatnich metrach etapu ustawił się czujnie za Pelcami kolarzy Quick-Step Floors, rozprowadzających Matteo Trentina, a na 200 metrów przed metą zdecydowanie ruszył do przodu, nie pozostawiając złudzeń, co do tego, kto jest najlepszym sprinterem w peletonie Tour de Suisse. Zyskał kilka długości roweru przewagi i pewnie triumfował na mecie, odnosząc swoje 15. w karierze zwycięstwo w szwajcarskim wyścigu.
Prowadzenie w wyścigu zachował Simon Spilak (Katiusza-Alpecin), po neutralizacji klasyfikacji generalnej przed ostatnim okrążeniem, utrzymując przewagę 52 sekund nad Damiano Caruso (BMC Racing Team).
Na jutrzejszym, ostatnim etapie, kolarze walczyć będą na trasie 28.6-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas.
Wyniki 8. etapu:
- 1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:57:34
- 2 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
- 3 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
- 4 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott
- 5 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
- 6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
- 7 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
- 8 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
- 9 Kevin Reza (Fra) FDJ
- 10 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 11 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
- 12 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
- 13 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
- 14 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
- 15 Arthur Vichot (Fra) FDJ
- 16 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
- 17 Ben King (USA) Dimension Data
- 18 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
- 19 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
- 20 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
- 21 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
- 22 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 23 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
- 24 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
- 25 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
- 26 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
- 27 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
- 28 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
- 29 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
- 30 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
- 31 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
- 32 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
- 33 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
- 34 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
- 35 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac
- 36 Rob Power (Aus) Orica-Scott
- 37 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
- 38 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
- 39 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
- 40 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
- 41 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
- 42 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
- 43 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
- 44 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
- 45 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 46 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
- 47 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
- 48 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
- 49 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
- 50 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
- 51 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 52 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
- 53 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
- 54 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
- 55 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
- 56 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
- 57 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
- 58 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
- 59 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 60 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
- 61 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
- 62 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
- 63 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
- 64 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
- 65 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
- 66 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
- 67 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 68 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
- 69 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
- 70 Sebastian Henao (Col) Team Sky
- 71 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
- 72 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
- 73 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
- 74 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
- 75 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 76 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 77 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
- 78 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
- 79 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
- 80 Cedric Pineau (Fra) FDJ
- 81 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
- 82 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
- 83 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
- 84 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 85 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
- 86 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
- 87 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
- 88 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 89 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 90 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
- 91 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
- 92 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
- 93 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
- 94 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
- 95 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
- 96 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
- 97 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
- 98 Philip Deignan (Irl) Team Sky
- 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
- 100 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
- 101 Owain Doull (GBr) Team Sky
- 102 Anthony Roux (Fra) FDJ
- 103 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 104 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
- 105 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
- 106 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 107 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 108 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
- 109 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
- 110 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
- 111 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
- 112 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
- 113 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
- 114 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
- 115 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
- 116 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
- 117 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
- 118 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
- 119 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida
- 120 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida
- 121 Marc Soler (Spa) Movistar Team
- 122 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
- 123 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
- 124 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 125 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida
- 126 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
- 127 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
- 128 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
- 129 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 0:00:46
- 130 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:01:41
- 131 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
- 132 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
- 133 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
- 134 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:02:48
- 135 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
- 136 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 0:03:01
- 137 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
- 138 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale
- 139 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
- 140 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport
- 141 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:04:43
- 142 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
- 143 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
- 144 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
- DNF David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors
- DNF Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
Klasyfikacja generalna po 8. etapie:
- 1 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 0:03:59
- 2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
- 3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:01:05
- 4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:28
- 5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:02:35
- 6 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 0:02:51
- 7 Mikel Nieve (Spa) Team Sky 0:02:54
- 8 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 0:03:51
- 9 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:04:07
- 10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 0:04:10
- 11 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 0:06:35
- 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:07:07
- 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:07:35
- 14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:08:47
- 15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:09:19
- 16 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 0:11:42
- 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:13:55
- 18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:14:14
- 19 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 0:15:42
- 20 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
- 21 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:17:30
- 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:18:47
- 23 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 0:19:29
- 24 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:19:56
- 25 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 0:22:04
- 26 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 0:22:45
- 27 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:24:31
- 28 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:27:35
- 29 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 0:30:48
- 30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:33:05
- 31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:34:26
- 32 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:35:24
- 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky 0:35:30
- 34 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac 0:35:41
- 35 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:37:35
- 36 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:37:59
- 37 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:39:26
- 38 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:40:58
- 39 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:41:10
- 40 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:41:58
- 41 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 0:42:08
- 42 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:43:22
- 43 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 0:43:44
- 44 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:44:57
- 45 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:45:12
- 46 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:46:28
- 47 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:46:33
- 48 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 0:47:51
- 49 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:48:41
- 50 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:49:00
- 51 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 0:49:24
- 52 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 0:52:45
- 53 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors 0:53:09
- 54 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:53:38
- 55 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:54:18
- 56 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:54:28
- 57 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:54:59
- 58 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:55:22
- 59 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 0:55:43
- 60 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:56:21
- 61 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:00:15
- 62 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 1:01:20
- 63 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:01:46
- 64 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1:02:16
- 65 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 1:03:51
- 66 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 1:04:12
- 67 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 1:04:18
- 68 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 1:04:25
- 69 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:05:31
- 70 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 1:06:30
- 71 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:07:40
- 72 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 1:07:57
- 73 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 1:08:01
- 74 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 1:09:41
- 75 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team 1:11:13
- 76 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 1:11:49
- 77 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 1:12:59
- 78 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 1:13:08
- 79 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 1:13:36
- 80 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 1:14:26
- 81 Ben King (USA) Dimension Data 1:14:39
- 82 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 83 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott 1:14:49
- 84 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 1:16:18
- 85 Owain Doull (GBr) Team Sky 1:17:20
- 86 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 1:18:33
- 87 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:20:05
- 88 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors 1:20:22
- 89 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 1:20:28
- 90 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 1:21:17
- 91 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 1:21:29
- 92 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida 1:22:10
- 93 Kevin Reza (Fra) FDJ 1:22:48
- 94 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida 1:23:07
- 95 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 1:23:44
- 96 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:23:56
- 97 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac 1:25:09
- 98 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott 1:26:26
- 99 Rob Power (Aus) Orica-Scott 1:26:37
- 100 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:26:48
- 101 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 1:28:02
- 102 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 1:28:34
- 103 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 1:29:18
- 104 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:29:50
- 105 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 1:29:59
- 106 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 1:30:43
- 107 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 1:31:36
- 108 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 1:32:05
- 109 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport 1:33:01
- 110 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:33:25
- 111 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 1:33:35
- 112 Jeroen Meijers (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 1:34:33
- 113 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 1:35:03
- 114 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 1:35:45
- 115 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 1:36:26
- 116 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 1:36:40
- 117 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale 1:36:47
- 118 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe 1:37:04
- 119 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 1:37:11
- 120 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1:37:57
- 121 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb 1:38:23
- 122 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 1:38:42
- 123 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 1:39:56
- 124 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:42:35
- 125 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 1:43:12
- 126 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:43:28
- 127 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1:43:30
- 128 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 1:44:50
- 129 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 1:45:29
- 130 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 1:46:27
- 131 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 1:47:11
- 132 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 1:48:15
- 133 Cedric Pineau (Fra) FDJ 1:49:40
- 134 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 1:49:44
- 135 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott 1:51:13
- 136 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 1:52:16
- 137 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 1:52:40
- 138 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale 1:54:03
- 139 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 1:54:12
- 140 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 1:57:16
- 141 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 1:59:25
- 142 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 2:01:29
- 143 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 2:01:43
- 144 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 2:30:09