Najważniejsze rozstrzygnięcia na dzisiejszym etapie zapadły na ostatnim w tegorocznym wyścigu podjeździe. Wspinaczka pod Foza podzieliła faworytów, jednak różnice na mecie były na tyle małe, że sprawa zwycięstwa w setnym Giro d’Italia wciąż pozostaje otwarta i toczyć się będzie do ostatniego metra jutrzejszej, 30-kilometrowej czasówki w Mediolanie.
Pierwszy na mecie dzisiejszego odcinka był Thibaut Pinot (FDJ), który finiszował najszybciej z grupy faworytów, jaka utworzyła się po akcjach na ostatnich kilometrach wspinaczki. Po ataku Ilnura Zakarina (Katiusza-Alpecin) i Domenico Pozzovivo (Ag2R La Mondiale) ta dwójka zdołała urwać się rywalom, ale na ostatnich 15 kilometrach, lekko pofałdowanych, które pozostały do mety ze szczytu Foza, zostali doścignięci przez kontratakujących Vincenzo Nibalego (Bahrain-Merida), Nairo Quintanę (Movistar) i właśnie Pinot. Po skokach faworytów z tyłu został były lider wyścigu, Tom Dumoulin (Team Sunweb), który jadąc w niewielkiej grupie, razem z Janem Hirtem (CCC Sprandi Polkowice), resztkami sił walczył, by zminimalizować straty.
Czołowa piątka na ostatnią prostą wjechała z kilkunastosekundową przewagą nad grupką pościgową. Najwięcej sił zachował Pinot, który trzymał koło finiszującego Pozzovivo i na ostatnich metrach z łatwością wyprzedził rywali. Grupa Dumoulin przyjechała na metę ze stratą 15 sekund, dzięki przewadze i bonifikacie za zwycięstwo Pinot awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, spychając z podium Holendra. 11. na mecie zameldował się Hirt i dzięki dobrej postawie w górach Czech awansował na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Przed jutrzejszą czasówką w tabeli prowadzi Quintana, który ma 39 sekund przewagi nad Nibalim i 43 nad Pinot. Dumoulin traci do lidera 53 sekundy, jednak to Holender jest zdecydowanym faworytem tego etapu i to on może ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium w Mediolanie, a rywale będą musieli się mocno napracować, by obronić swoje pozycje.
Wyniki 20. etapu:
- 1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 4:57:58
- 2 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
- 3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
- 4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
- 5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
- 6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:00:15
- 7 Adam Yates (GBr) Orica-Scott
- 8 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
- 9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
- 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
- 11 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:00:20
- 12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:35
- 13 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
- 14 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
- 15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
- 16 Philip Deignan (Irl) Team Sky
- 17 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 0:04:17
- 18 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:04:18
- 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
- 20 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
- 21 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
- 22 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
- 23 Mikel Landa (Spa) Team Sky
- 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:06:41
- 25 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
- 26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
- 27 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
- 28 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
- 29 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
- 30 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
- 31 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:07:54
- 32 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
- 33 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
- 34 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
- 35 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
- 36 Sebastian Henao (Col) Team Sky
- 37 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:12:32
- 38 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
- 39 Steve Morabito (Swi) FDJ
- 40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
- 41 Diego Rosa (Ita) Team Sky
- 42 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
- 43 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
- 44 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
- 45 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
- 46 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
- 47 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
- 48 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
- 49 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
- 50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:14:50
- 51 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
- 52 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:16:41
- 53 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:16:46
- 54 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
- 55 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
- 56 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb
- 57 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
- 58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
- 59 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 0:17:10
- 60 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 0:21:42
- 61 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
- 62 Jose Rojas (Spa) Movistar Team
- 63 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
- 64 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
- 65 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
- 66 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
- 67 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
- 68 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott
- 69 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:22:12
- 70 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida
- 71 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:22:16
- 72 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:25:53
- 73 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
- 74 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
- 75 Winner Anacona (Col) Movistar Team
- 76 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
- 77 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 78 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
- 79 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
- 80 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
- 81 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
- 82 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
- 83 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 0:28:38
- 84 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 0:35:57
- 85 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
- 86 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
- 87 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 88 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
- 89 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
- 90 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
- 91 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
- 92 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
- 93 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
- 94 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
- 95 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
- 96 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
- 97 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
- 98 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
- 99 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
- 100 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 101 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
- 102 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
- 103 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
- 104 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
- 105 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 106 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
- 107 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
- 108 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb
- 109 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
- 110 Igor Anton (Spa) Dimension Data
- 111 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
- 112 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
- 113 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
- 114 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
- 115 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
- 116 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
- 117 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
- 118 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 119 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
- 120 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
- 121 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
- 122 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
- 123 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
- 124 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
- 125 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
- 126 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
- 127 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 128 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
- 129 Rudy Molard (Fra) FDJ
- 130 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 131 Chad Haga (USA) Team Sunweb
- 132 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 133 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 134 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 135 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
- 136 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
- 137 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
- 138 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
- 139 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
- 140 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin
- 141 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
- 142 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 143 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
- 144 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
- 145 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
- 146 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
- 147 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
- 148 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
- 149 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
- 150 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
- 151 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
- 152 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
- 153 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
- 154 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
- 155 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
- 156 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
- 157 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
- 158 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
- 159 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
- 160 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
- 161 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
- 162 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
- DNS Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- DNF Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
- Klasyfikacja na lotnych premiach:
- Sprint 1 - Conegliano, 30km
- 1 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 10 pkt
- 2 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 6
- 3 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 3
- 4 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 2
- 5 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1
- Sprint 2 - Feltre, 91km
- 1 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 10 pkt
- 2 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 6
- 3 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 3
- 4 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 2
- 5 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 1
- Klasyfikacja górska:
- GPM 1, Muro di Ca' del Poggio, 37km
- 1 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 3 pkt
- 2 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 2
- 3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 1
- GPM 2 - Monte Grappa, 122km
- 1 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 35 pkt
- 2 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 18
- 3 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 12
- 4 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 9
- 5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 6
- 6 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 4
- 7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 2
- 8 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
- GPM 3 - Foza, 175km
- 1 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 35 pkt
- 2 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 18
- 3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 12
- 4 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 9
- 5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 6
- 6 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 4
- 7 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 2
- 8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 1
- Klasyfikacja najaktywniejszych:
- 1 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 9 pkt
- 2 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 9
- 3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 8
- 4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 8
- 5 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 8
- 6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 7
- 7 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 7
- 8 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 6
- 9 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 5
- 10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 2
- 11 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 2
- 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 1
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 AG2R La Mondiale 15:04:23
- 2 FDJ 0:02:18
- 3 Team Sky 0:04:18
- 4 Orica-Scott 0:04:21
- 5 Movistar Team 0:06:21
- 6 Astana Pro Team 0:10:39
- 7 Katusha-Alpecin 0:11:02
- 8 Trek-Segafredo 0:11:17
- 9 Quick-Step Floors 0:14:50
- 10 BMC Racing Team 0:15:25
- 11 UAE Team Emirates 0:15:33
- 12 Cannondale-Drapac 0:18:53
- 13 Team Sunweb 0:19:04
- 14 Bahrain-Merida 0:23:45
- 15 CCC Sprandi Polkowice 0:28:53
- 16 Bora-Hansgrohe 0:32:21
- 17 Lotto Soudal 0:34:37
- 18 Team LottoNl-Jumbo 0:36:22
- 19 Dimension Data 0:53:56
- 20 Wilier Triestina 1:02:59
- 21 Bardiani CSF 1:13:57
- 22 Gazprom – Rusvelo 1:27:18
- Trofeo Super Team:
- 1 FDJ 69 pkt
- 2 Katusha-Alpecin 37
- 3 Bahrain-Merida 25
- 4 AG2R La Mondiale 20
- 5 Quick-Step Floors 18
- 6 Movistar Team 14
- 7 Orica-Scott 10
- 8 BMC Racing Team 8
- 9 Trek-Segafredo 7
- 10 Wilier Triestina 7
- 11 Team Sunweb 6
- 12 CCC Sprandi Polkowice 5
- 13 Bora-Hansgrohe 4
- 14 Cannondale-Drapac 4
- 15 Dimension Data 3
- 16 UAE Team Emirates 1
- 17 Team Sky
- 18 Team LottoNl-Jumbo
- 19 Astana Pro Team
- 20 Lotto Soudal
- 21 Bardiani CSF
- 22 Gazprom – Rusvelo
Klasyfikacja generalna po 20. etapie:
- 1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 90:00:38
- 2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:00:39
- 3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:43
- 4 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:53
- 5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:01:15
- 6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:30
- 7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:03:03
- 8 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 0:06:50
- 9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:07:18
- 10 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:12:55
- 11 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:16:58
- 12 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 0:17:58
- 13 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:21:13
- 14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:23:33
- 15 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 0:26:19
- 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:35:14
- 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:35:57
- 18 Mikel Landa (Spa) Team Sky 0:36:02
- 19 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:37:55
- 20 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:57:00
- 21 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 0:57:41
- 22 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:08:36
- 23 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:13:54
- 24 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1:17:53
- 25 Winner Anacona (Col) Movistar Team 1:23:32
- 26 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 1:26:58
- 27 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 1:32:10
- 28 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 1:32:28
- 29 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 1:32:55
- 30 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 1:33:18
- 31 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 1:33:56
- 32 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 1:35:58
- 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:42:14
- 34 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 1:44:50
- 35 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1:49:27
- 36 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 1:56:11
- 37 Philip Deignan (Irl) Team Sky 1:58:01
- 38 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 1:59:40
- 39 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 2:05:18
- 40 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 2:06:34
- 41 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:10:31
- 42 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 2:12:47
- 43 Rudy Molard (Fra) FDJ 2:14:21
- 44 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2:15:29
- 45 SANCHEZ Luis Leon 2:15:31
- 46 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 2:15:54
- 47 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 2:18:20
- 48 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 2:20:21
- 49 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 2:22:56
- 50 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 2:23:04
- 51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:24:04
- 52 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 2:24:38
- 53 Steve Morabito (Swi) FDJ 2:25:19
- 54 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 2:28:04
- 55 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team 2:31:52
- 56 Diego Rosa (Ita) Team Sky 2:32:19
- 57 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 2:32:23
- 58 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 2:33:03
- 59 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 2:33:13
- 60 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 2:37:38
- 61 Jose Herrada (Spa) Movistar Team 2:38:32
- 62 Igor Anton (Spa) Dimension Data 2:47:21
- 63 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 2:53:52
- 64 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:54:11
- 65 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 2:58:01
- 66 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 2:58:44
- 67 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 3:02:29
- 68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 3:03:57
- 69 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 3:04:27
- 70 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 3:06:32
- 71 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 3:08:27
- 72 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 3:09:35
- 73 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 3:11:29
- 74 Jérémy Roy (Fra) FDJ 3:11:30
- 75 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida 3:12:50
- 76 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 3:13:37
- 77 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 3:14:56
- 78 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3:15:57
- 79 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 3:22:08
- 80 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 3:24:08
- 81 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 3:24:49
- 82 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 3:24:50
- 83 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 3:24:57
- 84 Chad Haga (USA) Team Sunweb 3:28:33
- 85 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 3:28:46
- 86 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3:28:55
- 87 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 3:30:08
- 88 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 3:34:13
- 89 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3:34:50
- 90 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 3:37:03
- 91 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 3:41:37
- 92 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal 3:43:34
- 93 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 3:44:04
- 94 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 3:45:21
- 95 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 3:46:26
- 96 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 3:50:04
- 97 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 3:52:32
- 98 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 3:54:17
- 99 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 3:54:29
- 100 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 3:56:22
- 101 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 3:59:57
- 102 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 4:05:38
- 103 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 4:06:12
- 104 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 4:08:28
- 105 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 4:08:31
- 106 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 4:08:59
- 107 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 4:10:06
- 108 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4:10:13
- 109 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 4:11:24
- 110 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 4:11:53
- 111 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 4:12:28
- 112 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 4:12:35
- 113 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 4:13:59
- 114 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 4:15:13
- 115 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 4:16:36
- 116 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4:17:56
- 117 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:18:05
- 118 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 4:18:29
- 119 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin 4:18:56
- 120 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal 4:19:16
- 121 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4:19:55
- 122 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:21:30
- 123 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 4:21:43
- 124 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:22:23
- 125 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 4:22:42
- 126 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott 4:23:29
- 127 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 4:25:50
- 128 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 4:27:53
- 129 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 4:27:54
- 130 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 4:28:32
- 131 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 4:28:47
- 132 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 4:29:03
- 133 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo 4:29:58
- 134 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:30:26
- 135 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac 4:32:41
- 136 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 4:32:49
- 137 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 4:32:51
- 138 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4:36:07
- 139 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 4:36:46
- 140 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 4:36:58
- 141 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 4:37:56
- 142 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 4:38:09
- 143 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 4:40:56
- 144 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 4:44:15
- 145 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 4:49:44
- 146 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:55:08
- 147 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4:56:20
- 148 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 4:59:07
- 149 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 5:00:03
- 150 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 5:00:16
- 151 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 5:00:22
- 152 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 5:01:45
- 153 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 5:02:04
- 154 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 5:03:04
- 155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 5:03:29
- 156 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 5:07:41
- 157 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 5:08:40
- 158 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 5:10:40
- 159 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 5:17:16
- 160 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 5:21:55
- 161 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 5:26:04
- 162 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 5:45:25
- Klasyfikacja młodzieżowa:
- 1 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 90:07:28
- 2 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 0:00:28
- 3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:06:05
- 4 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:10:08
- 5 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1:11:03
- 6 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 1:20:08
- 7 Sebastian Henao (Col) Team Sky 1:35:24
- 8 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:58:28
- 9 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1:59:44
- 10 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 2:03:41
- 11 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 2:05:57
- 12 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2:08:39
- 13 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina 2:17:48
- 14 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott 2:25:33
- 15 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 2:57:07
- 16 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 3:06:47
- 17 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3:09:07
- 18 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 3:15:18
- 19 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 3:17:18
- 20 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 3:18:07
- 21 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 3:21:56
- 22 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 3:30:13
- 23 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac 3:34:47
- 24 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 3:38:31
- 25 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 3:47:27
- 26 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 3:47:39
- 27 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 3:49:32
- 28 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 4:09:46
- 29 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 4:11:39
- 30 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 4:15:33
- 31 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 4:21:42
- 32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 4:25:59
- 33 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 4:31:06
- 34 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 4:53:32
- 35 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 4:56:14
- 36 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 5:01:50
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 325 pkt
- 2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 192
- 3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 117
- 4 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 100
- 5 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 98
- 6 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 76
- 7 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 76
- 8 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 70
- 9 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 70
- 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 68
- 11 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 68
- 12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 67
- 13 Mikel Landa (Spa) Team Sky 63
- 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 62
- 15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 61
- 16 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 61
- 17 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 58
- 18 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 52
- 19 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 50
- 20 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 48
- 21 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 47
- 22 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 42
- 23 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 41
- 24 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 41
- 25 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 40
- 26 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 40
- 27 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 38
- 28 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 34
- 29 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 33
- 30 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 32
- 31 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 32
- 32 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 32
- 33 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 30
- 34 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 27
- 35 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 24
- 36 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 24
- 37 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 22
- 38 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 22
- 39 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 22
- 40 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 20
- 41 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 20
- 42 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
- 43 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 16
- 44 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
- 45 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 16
- 46 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 15
- 47 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 15
- 48 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 12
- 49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 12
- 50 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 12
- 51 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
- 52 Igor Anton (Spa) Dimension Data 11
- 53 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 11
- 54 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 11
- 55 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 10
- 56 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 10
- 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 10
- 58 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 10
- 59 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 10
- 60 Philip Deignan (Irl) Team Sky 9
- 61 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 9
- 62 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 9
- 63 Diego Rosa (Ita) Team Sky 8
- 64 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 8
- 65 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 8
- 66 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 8
- 67 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 7
- 68 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 7
- 69 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 7
- 70 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 6
- 71 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 6
- 72 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 6
- 73 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 6
- 74 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 6
- 75 Sebastian Henao (Col) Team Sky 6
- 76 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 6
- 77 Jérémy Roy (Fra) FDJ 6
- 78 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 6
- 79 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 6
- 80 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ 5
- 81 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 5
- 82 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 5
- 83 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 4
- 84 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 4
- 85 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 4
- 86 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott 4
- 87 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 4
- 88 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 3
- 89 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 3
- 90 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 3
- 91 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3
- 92 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
- 93 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
- 94 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
- 95 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice 2
- 96 Svein Tuft (Can) Orica-Scott 2
- 97 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 2
- 98 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 2
- 99 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
- 100 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
- 101 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1
- 102 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1
- 103 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 1
- 104 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 1
- 105 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott 1
- 106 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 1
- 107 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 1
- 108 Winner Anacona (Col) Movistar Team -1
- 109 Jose Rojas (Spa) Movistar Team -1
- 110 Chad Haga (USA) Team Sunweb -1
- 111 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal -4
- 112 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal -4
- 113 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb -5
- 114 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina -5
- 115 Steve Morabito (Swi) FDJ -5
- 116 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida -5
- 117 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin -5
- 118 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott -5
- 119 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac -5
- Klasyfikacja górska:
- 1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 224 pkt
- 2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 118
- 3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 104
- 4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 70
- 5 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 70
- 6 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 66
- 7 Igor Anton (Spa) Dimension Data 56
- 8 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 55
- 9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 54
- 10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 53
- 11 Diego Rosa (Ita) Team Sky 49
- 12 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 46
- 13 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 35
- 14 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 34
- 15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 33
- 16 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 31
- 17 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 30
- 18 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 27
- 19 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 26
- 20 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 24
- 21 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 23
- 22 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 23
- 23 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 23
- 24 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 22
- 25 Sebastian Henao (Col) Team Sky 21
- 26 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 20
- 27 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 19
- 28 Philip Deignan (Irl) Team Sky 18
- 29 Winner Anacona (Col) Movistar Team 16
- 30 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 16
- 31 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 16
- 32 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 15
- 33 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 15
- 34 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 15
- 35 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 14
- 36 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 12
- 37 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 11
- 38 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 10
- 39 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 10
- 40 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 9
- 41 Rudy Molard (Fra) FDJ 9
- 42 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 9
- 43 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 8
- 44 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 7
- 45 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
- 46 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 6
- 47 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 6
- 48 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
- 49 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 5
- 50 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 4
- 51 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 4
- 52 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott 4
- 53 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 4
- 54 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
- 55 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 3
- 56 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 3
- 57 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 3
- 58 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 3
- 59 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 2
- 60 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
- 61 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 2
- 62 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2
- 63 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 2
- 64 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 1
- 65 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 1
- 66 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 1
- 67 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
- 68 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 1
- 69 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 1
- 70 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 1
- 71 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 1
- 72 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 1
- 73 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 1
- 74 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 1
- 75 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 1
- Klasyfikacja na lotnych premiach:
- 1 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 55 pkt
- 2 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 54
- 3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 39
- 4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 32
- 5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 28
- 6 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 23
- 7 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 20
- 8 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
- 9 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 20
- 10 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 19
- 11 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 19
- 12 Mikel Landa (Spa) Team Sky 18
- 13 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 18
- 14 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 17
- 15 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 17
- 16 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 16
- 17 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 16
- 18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 14
- 19 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 14
- 20 Philip Deignan (Irl) Team Sky 13
- 21 Igor Anton (Spa) Dimension Data 13
- 22 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 13
- 23 Diego Rosa (Ita) Team Sky 12
- 24 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 12
- 25 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 12
- 26 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 12
- 27 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 11
- 28 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 11
- 29 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 10
- 30 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 10
- 31 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 10
- 32 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 10
- 33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 9
- 34 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 9
- 35 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
- 36 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 9
- 37 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 8
- 38 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 8
- 39 Winner Anacona (Col) Movistar Team 7
- 40 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 7
- 41 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 6
- 42 Jérémy Roy (Fra) FDJ 6
- 43 Chad Haga (USA) Team Sunweb 6
- 44 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 6
- 45 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 6
- 46 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 5
- 47 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 5
- 48 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 4
- 49 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 4
- 50 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 4
- 51 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 4
- 52 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 4
- 53 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 4
- 54 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
- 55 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
- 56 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
- 57 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
- 58 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3
- 59 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
- 60 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
- 61 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 3
- 62 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
- 63 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
- 64 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3
- 65 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3
- 66 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 2
- 67 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 2
- 68 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 2
- 69 Sebastian Henao (Col) Team Sky 2
- 70 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
- 71 Rudy Molard (Fra) FDJ 2
- 72 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
- 73 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
- 74 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
- 75 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 1
- 76 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 1
- 77 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
- Klasyfikacja najaktywniejszych:
- 1 Mikel Landa (Spa) Team Sky 60 pkt
- 2 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 57
- 3 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 36
- 4 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 34
- 5 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo 34
- 6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 33
- 7 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 32
- 8 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 31
- 9 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 29
- 10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 28
- 11 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 28
- 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 23
- 13 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 23
- 14 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina 22
- 15 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 22
- 16 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 20
- 17 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 19
- 18 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF 19
- 19 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 17
- 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 17
- 21 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 17
- 22 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 16
- 23 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 15
- 24 Diego Rosa (Ita) Team Sky 14
- 25 Igor Anton (Spa) Dimension Data 14
- 26 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 14
- 27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 14
- 28 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 14
- 29 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 13
- 30 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 13
- 31 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team 12
- 32 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice 12
- 33 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 11
- 34 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 11
- 35 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
- 36 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo 10
- 37 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 10
- 38 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 9
- 39 Philip Deignan (Irl) Team Sky 9
- 40 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 9
- 41 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina 9
- 42 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 8
- 43 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 8
- 44 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 8
- 45 Sebastian Henao (Col) Team Sky 7
- 46 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina 7
- 47 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 7
- 48 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 7
- 49 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 7
- 50 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice 6
- 51 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 6
- 52 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 6
- 53 Jérémy Roy (Fra) FDJ 6
- 54 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 6
- 55 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina 6
- 56 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 6
- 57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 6
- 58 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors 5
- 59 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 5
- 60 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida 5
- 61 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors 5
- 62 Adam Yates (GBr) Orica-Scott 5
- 63 Winner Anacona (Col) Movistar Team 5
- 64 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo 5
- 65 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF 5
- 66 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin 5
- 67 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 4
- 68 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 4
- 69 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac 4
- 70 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 4
- 71 Rudy Molard (Fra) FDJ 4
- 72 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 4
- 73 Jose Rojas (Spa) Movistar Team 4
- 74 Chad Haga (USA) Team Sunweb 4
- 75 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 4
- 76 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 4
- 77 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 4
- 78 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 4
- 79 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 3
- 80 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 3
- 81 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice 3
- 82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3
- 83 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice 3
- 84 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 3
- 85 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 3
- 86 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal 3
- 87 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 3
- 88 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 2
- 89 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 2
- 90 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2
- 91 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 2
- 92 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 2
- 93 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 2
- 94 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 2
- 95 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 1
- 96 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 1
- 97 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1
- 98 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida 1
- 99 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida 1
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Movistar Team 270:36:48
- 2 AG2R La Mondiale 0:57:06
- 3 FDJ 1:20:58
- 4 Bahrain-Merida 1:23:19
- 5 Cannondale-Drapac 1:23:25
- 6 UAE Team Emirates 1:58:21
- 7 Team Sky 2:00:47
- 8 Astana Pro Team 2:07:31
- 9 Trek-Segafredo 2:24:33
- 10 Team Sunweb 2:45:05
- 11 Quick-Step Floors 2:50:05
- 12 Orica-Scott 2:51:09
- 13 Katusha-Alpecin 2:54:18
- 14 BMC Racing Team 3:06:21
- 15 Team LottoNl-Jumbo 3:16:11
- 16 Bora-Hansgrohe 4:00:54
- 17 CCC Sprandi Polkowice 4:11:26
- 18 Dimension Data 4:16:52
- 19 Lotto Soudal 4:55:39
- 20 Wilier Triestina 7:22:01
- 21 Gazprom – Rusvelo 8:04:03
- 22 Bardiani CSF 10:48:46
- Trofeo Super team
- 1 Quick-Step Floors 508 pkt
- 2 UAE Team Emirates 355
- 3 Team Sky 305
- 4 Bora-Hansgrohe 296
- 5 Movistar Team 291
- 6 Dimension Data 289
- 7 Trek-Segafredo 273
- 8 Team Sunweb 241
- 9 FDJ 238
- 10 Bahrain-Merida 236
- 11 Orica-Scott 203
- 12 Katusha-Alpecin 182
- 13 Cannondale-Drapac 175
- 14 Wilier Triestina 173
- 15 Lotto Soudal 163
- 16 Astana Pro Team 148
- 17 Gazprom – Rusvelo 142
- 18 BMC Racing Team 135
- 19 AG2R La Mondiale 112
- 20 Team LottoNl-Jumbo 96
- 21 CCC Sprandi Polkowice 80
- 22 Bardiani CSF 78