Bundesliga: 7. miejsce Wawaka

Kross Racing Team

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) wywalczył siódme miejsce w 1. edycji tegorocznej MTB Bundesligi. W Heubach 10. miejsce zajął jego kolega z ekipy, Fabian Giger, a 13. był Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team).

W Heubach, gdzie rozgrywana była pierwsza edycja tegorocznej niemieckiej Bundesligi, na starcie wyścigu elity mężczyzn stanęła ścisła światowa czołówka XC, na czele z Julienem Absalonem (BMC Mountainbike Racing Team), Jordanem Sarrou (BH-SR Suntour KMC), czy Matthias Flückiger (Radon Factory XC Team). W stawce niespełna 60 kolarzy znaleźli się także dwaj zawodniczy Kross Racing Team – Wawak i Giger, a także Sintsov z ekipy JBG-2 Professional MTB Team.

Zwycięstwo, po prowadzeniu od samego startu do mety, odniósł Flückiger, który aż o 1.40 wyprzedził Sarrou i Floriana Vogel (Focus XC Team). Czwarte miejsce zajął Absalon, natomiast na 7. uplasował się Wawak, który przez cały wyścig, razem z Gigerem, jechał bardzo wysoko. Giger ostatecznie spadł o kilka pozycji i zameldował się na 10 miejscu. 13 pozycję wywalczył Sintsov, który do zwycięzcy stracił ponad cztery minuty.