Mimo trudnej końcówki etapu, który kończył się dwunastokilometrowym podjazdem, na mecie w Champery finiszowała spora grupa, z której najszybszy był zdecydowanie Albasini. Szwajcar ruszył do przodu na 200 metrów przed kreską i bez większych problemów wyprzedził rywali, odnosząc swój siódmy triumf etapowy w Tour de Romandie.
Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert), Oliveiro Troia (UAE Team Emirates), Marcus Burghardt (Bora-Hansgrohe), Sander Armée (Lotto Soudal), Matbey Mamykin (Katusha-Alpecin) i Mekseb Debesay (Dimension Data) zaatakowali tuż po starcie z Aigle, a w niesprzyjajacych warunkach atmosferycznych peleton nie chciał zbyt szybko marnować swoich sił i pozwolił ucieczce na zbudowanie sporej przewagi. Uciekinierzy dostali wiele swoboy od zasadniczej grupy i na niespełna 175-kilometrowym etapie zyskiwali nawet 8 minut. Długa ucieczka zakończyła się dopiero na finałowym podjeździe do Champery, gdy do mety pozostało jescze 7 kilometrów. Armee i Debesay jako ostatni poddali się peletonowi, prowadzonemu przez kolarzy BMC Racing Team i FDJ.
Wtedy zaczęły się ataki z peletonu - obert Gesink (LottoNL-Jumbo) zabrał ze sobą kilku kolarzy, a poprawił Roman Kreuziger (Orica Scott), ale Czech został doścignięty po kilometrze samotnej jazdy. Kolejne ataki były mało skuteczne i zdecydowane i na ostatni, bardziej płaski kilometr, wjechała spora, kilkudziesięcioosobowa grupa.
Wysoko jechał lider wyścigu, Fabio Felline (Trek-Segafredo), lider wyścigu, ale nie liczył się w walce o zwycięstwo. To zgarnął pewnie Albasini, który na swoim terenie zdecydowanie ruszył do przodu i bez większych problemów ograł rywali na kresce.
Na 62. miejscu finiszował jedyny Polak w stawce, Paweł Poljański (Bora-hansgrohe). Prowadzenie w wyścigu zachował Felline, który wyprzedza o 8 sekund Maximilian Schachmanna (Quick-Step Floors).
Wyniki 1. etapu:
- 1 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 4:33:10
- 2 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
- 3 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
- 4 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
- 5 Christopher Froome (GBr) Team Sky
- 6 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
- 7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
- 8 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors
- 9 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
- 10 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
- 11 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
- 12 David Gaudu (Fra) FDJ
- 13 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
- 14 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
- 15 Annas Ait el Abdia (Mor) UAE Team Emirates
- 16 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida
- 17 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
- 18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
- 19 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
- 20 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott
- 21 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
- 22 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
- 23 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
- 24 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
- 25 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
- 26 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
- 27 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
- 28 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
- 29 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
- 30 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 31 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
- 32 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
- 33 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
- 34 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
- 35 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
- 36 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
- 37 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
- 38 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb
- 39 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 40 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
- 41 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 42 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
- 43 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
- 44 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
- 45 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
- 46 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
- 47 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
- 48 Winner Anacona (Col) Movistar Team
- 49 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
- 50 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
- 51 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
- 52 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
- 53 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
- 54 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
- 55 David Lopez (Spa) Team Sky
- 56 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
- 57 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
- 58 Chad Haga (USA) Team Sunweb
- 59 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 0:00:13
- 60 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:20
- 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:29
- 62 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 0:00:32
- 63 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
- 64 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:44
- 65 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:01:00
- 66 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:01:06
- 67 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 0:01:15
- 68 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:01:31
- 69 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
- 70 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
- 71 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 72 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:01:31
- 73 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
- 74 André Cardoso (Por) Trek-Segafredo
- 75 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
- 76 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
- 77 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
- 78 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida
- 79 Rob Power (Aus) Orica-Scott 0:01:34
- 80 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:01:39
- 81 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:02:47
- 82 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:15
- 83 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
- 84 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
- 85 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
- 86 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
- 87 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:03:57
- 88 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert 0:04:39
- 89 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:04:57
- 90 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
- 91 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
- 92 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert 0:05:35
- 93 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe 0:06:13
- 94 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:08:06
- 95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
- 96 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 0:08:44
- 97 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert
- 98 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
- 99 Kevin Reza (Fra) FDJ 0:08:46
- 100 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:09:00
- 101 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
- 102 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
- 103 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
- 104 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
- 105 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
- 106 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
- 107 Johan Le Bon (Fra) FDJ
- 108 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
- 109 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
- 110 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
- 111 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert
- 112 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
- 113 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
- 114 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
- 115 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 116 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida
- 117 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
- 118 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
- 119 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
- 120 Léo Vincent (Fra) FDJ
- 121 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:37
- 122 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:12:36
- 123 Owain Doull (GBr) Team Sky
- 124 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
- 125 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
- 126 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
- 127 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott
- 128 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
- 129 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
- 130 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
- 131 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
- 132 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
- 133 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
- 134 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNl-Jumbo
- 135 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
- 136 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
- 137 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
- 138 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:13:27
- 139 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
- 140 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
- 141 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
- 142 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:13:44
- 143 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:16:43
- 144 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
- 145 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
- 146 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
- 147 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
- 148 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
- 149 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 150 Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors
- 151 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 0:17:03
- 152 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 0:17:05
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
- 1 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 4:39:07
- 2 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors 0:00:08
- 3 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
- 4 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 0:00:09
- 5 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida 0:00:12
- 6 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
- 7 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 0:00:13
- 8 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
- 9 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott 0:00:14
- 10 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
- 11 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
- 12 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo 0:00:15
- 13 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
- 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:16
- 15 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
- 16 Simon Yates (GBr) Orica-Scott 0:00:18
- 17 Jack Haig (Aus) Orica-Scott 0:00:19
- 18 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:20
- 19 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
- 20 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
- 21 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
- 22 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors
- 23 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
- 24 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:21
- 25 Chad Haga (USA) Team Sunweb
- 26 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin 0:00:23
- 27 Winner Anacona (Col) Movistar Team
- 28 David Lopez (Spa) Team Sky 0:00:24
- 29 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
- 30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
- 31 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:00:25
- 32 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb
- 33 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott 0:00:26
- 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:27
- 35 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida 0:00:28
- 36 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
- 37 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
- 38 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
- 39 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:29
- 40 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
- 41 David Gaudu (Fra) FDJ
- 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
- 43 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac 0:00:30
- 44 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
- 45 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
- 46 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert 0:00:31
- 47 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
- 48 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac 0:00:33
- 49 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
- 50 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 0:00:34
- 51 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
- 52 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
- 53 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:36
- 54 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida 0:00:37
- 55 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
- 56 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
- 57 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 0:00:42
- 58 Annas Ait el Abdia (Mor) UAE Team Emirates 0:00:44
- 59 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:53
- 60 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:54
- 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:58
- 62 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:02
- 63 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 0:01:04
- 64 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin 0:01:09
- 65 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:01:25
- 66 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb 0:01:37
- 67 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 0:01:41
- 68 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:42
- 69 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors 0:01:53
- 70 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:02:00
- 71 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 72 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida 0:02:03
- 73 Rob Power (Aus) Orica-Scott
- 74 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
- 75 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:02:04
- 76 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:02:07
- 77 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin 0:02:14
- 78 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida 0:02:19
- 79 André Cardoso (Por) Trek-Segafredo 0:02:21
- 80 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data 0:02:32
- 81 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:02:57
- 82 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 0:03:35
- 83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:03:36
- 84 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data 0:03:38
- 85 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac 0:03:39
- 86 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:04:05
- 87 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:04:34
- 88 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:04:59
- 89 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data 0:05:19
- 90 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert 0:05:24
- 91 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin 0:06:04
- 92 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert 0:06:09
- 93 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe 0:06:46
- 94 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 0:08:26
- 95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:08:34
- 96 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 0:09:09
- 97 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:09:11
- 98 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:09:13
- 99 Fabien Doubey (Fra) Wanty - Groupe Gobert 0:09:17
- 100 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 0:09:19
- 101 Kevin Reza (Fra) FDJ 0:09:23
- 102 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:09:25
- 103 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:09:26
- 104 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert 0:09:28
- 105 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:29
- 106 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
- 107 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac 0:09:31
- 108 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:09:32
- 109 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:09:33
- 110 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
- 111 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
- 112 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:09:34
- 113 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb 0:09:35
- 114 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
- 115 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:09:36
- 116 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 0:09:38
- 117 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 118 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:09:44
- 119 Meiyin Wang (Chn) Bahrain-Merida 0:09:54
- 120 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo 0:09:56
- 121 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:59
- 122 Alexander Edmondson (Aus) Orica-Scott 0:12:43
- 123 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:12:44
- 124 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team 0:12:46
- 125 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors 0:12:52
- 126 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott 0:12:57
- 127 Juan Jose Lobato (Spa) Team LottoNl-Jumbo 0:12:58
- 128 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:13:01
- 129 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:13:03
- 130 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal 0:13:04
- 131 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
- 132 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:13:11
- 133 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:13:13
- 134 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:13:14
- 135 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:13:15
- 136 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 0:13:23
- 137 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:13:38
- 138 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 0:13:49
- 139 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:14:02
- 140 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:14:10
- 141 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 0:14:24
- 142 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:14:59
- 143 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:16:54
- 144 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:17:07
- 145 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo 0:17:08
- 146 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo 0:17:12
- 147 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 0:17:13
- 148 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:17:15
- 149 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 0:17:23
- 150 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac 0:17:30
- 151 Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors 0:17:46
- 152 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 0:17:48