Włoszczowska i Sintsov na podium

Kross Racing Team

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) i Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) zajęli 3. miejsca w wyścigu Profixx Swiss Bike Cup, rozegranym w Haiming.

W drugiej edycji Profixx Swiss Bike Cup Włoszczowska zajęła trzecie miejsce, tracąc do zwyciężczyni, Lindy Indergand (Focus XC Team), ponad dwie i pół minuty. Drugie miejsce zajęła Yana Belomoina (Sandd American Eagle), która Mistrzynię Polski wyprzedziła o 45 sekund.

Na 30. miejscu wyścig ukończyła Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), natomiast 38. była Gabriela Wojtyła (Reprezentacja Polski).

W wyścigu mężczyzn, bardzo mocno obsadzonym, trzecie miejsce zajął Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team). Rosjanin uplasował się za ścisłą czołówką światowego MTB – Julienem Absalonem (BMC Mountainbike Racing Team) i Florianem Vogelem (Focus XC Team), wyprzedzając m.in. Manuela Fumica (Cannondale Factory Racing XC) i Lukasa Fluckigera (BMC Mountainbike Racing Team). 24. miejsce, ze stratą ponad pięciu minut do zwycięzcy, zajął Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). 28. był Fabian Giger (Kross Racing Team), natomiast jego klubowy kolega, Bartłomiej Wawak, nie ukończył rywalizacji.

W wyścigu młodzieżowców 5. miejsce zajął Jakub Zamroźniak (Reprezentacja Polski).