Piąte miejsce Sintsova

JBG-2 Professional MTB Team

Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) zajął 5. miejsce w wyścigu Gold Trophy Sabine Spitz, rozegranym w niemieckim Bad Sackingen. 9. miejsce zajął Fabian Giger (Kross Racing Team).

W bardzo mocno obsadzonym wyścigu elity mężczyzn Sintsov jechał od startu bardzo mocno, w ścisłej czołówce, notując też najlepszy czas ostatniego okrążenia. Kolarz JBG-2 Professional MTB Team ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Zwycięstwo odniósł Mathias Flückiger (Radon Factory XC Team), który już na pierwszym okrążeniu odjechał rywalom i samotnie zmierzał do mety, notując ostatecznie ponad pół minuty przewagi nad Maximem Marotte (Cannondale Factory Racing XC). Trzecie miejsce zajął Jordan Sarrou (BH-SR Suntour-KMC), natomiast Sintsov na finiszu o czwarte miejsce uległ Gregorowi Ragglowi (Möbel Märki MTB Pro Team).

Pod koniec pierwszej dziesiątki uplasował się Giger, tracąc do zwycięzcy prawie cztery minuty, natomiast 18. był jego kolega z ekipy, Bartłomiej Wawak.