CE: Sauser i Kulhavy znów najszybsi

Absa Cape Epic

Drugi sprinterski finisz na tegorocznym Absa Cape Epic rozstrzygnęli na swoją korzyść Christoph Sauser i Jaroslav Kulhavy (Investec-Songo-Specialized) i triumfowali na 3. etapie z metą w Greyton.

Stosunkowo krótki, liczący 78 kilometrów etap, był jednak dość szybki, a czołówce pokonanie tego dystansu zajęło niewiele ponad trzy godziny, choć znów kolarzom towarzyszyła bardzo wysoka temperatura i trudny teren.

W pierwszej piątce dzisiejszego etapu finiszowały te same ekipy, które uplasowały się w czołówce wczorajszego dnia. Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli kolarze Investec-Songo-Specialized (Christoph Sauser, Jaroslav Kulhavy), drugi raz triumfowali po sprinterskim finiszu i drugi raz pokonali zespół Scott-SRAM MTB Racing (Nino Schurter, Matthias Stirnemann). Trzecie miejsce, przyjeżdżając na metę tuż za czołówką, zajęli Nicola Rorbach i Daniel Geismayr (Centurion Vaude 2), natomiast na finiszu o czwarte miejsce szybsi byli liderzy wyścigu – Manuel Fumic i Henrique Avancini (Cannondale Factory Racing). Wyprzedzili ekipę Kansai Plascon (Leon Hector Leona Paez, Max Knox), lecz stracili połowę ze swojej przewagi w klasyfikacji generalnej i na półmetku wyścigu wyprzedzają Sausera i Kulhavego o 1.20

80. miejsce w elicie i 144. open zajęli Emil Wydarty i Michał Bogdziewicz z ekipy Elkapitano MTB, tracąc do zwycięzców godzinę i 13 minut.

Wśród kobiet triumfowały Sabine Spitz i Robyn De Groot (Ascendis Health), lecz nie zdołały odrobić start do Esther Suss i Jennie Stenerhag, gdyż liderki wyścigu finiszowały tuż za nimi.