ABR: Dobra jazda JBG-2 i pech Brzózki

Mimo dobrej dyspozycji, pechowo zakończył dzisiejszy etap Andalucia Bike Race Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team). A jego młodszy brat, Piotr, zajął na mecie 18. miejsce, dwie pozycje niżej od Antona Sintsova.

Przedostatni, najdłuższy etap Andalucia Bike Race liczył aż 104 kilometry, ale miał wiele odcinków prowadzących po asfalcie, przez co tempo było dość mocne już od startu, a średnia zwycięzcy wyniosła ponad 30 kilometrów na godzinę. Mimo to Sintsov i Piotr Brzózka po raz kolejny jechali w ścisłej czołówce przez większość wyścigu, ostatecznie plasując się na 16. i 18. miejscu, finiszując w licznej grupie, walczącej o siódme miejsce. Dzięki temu młodszy z braci awansował na 36. miejsce w klasyfikacji generalnej, co tym bardziej cieszy po trudniejszym początku wyścigu Piotra Brzózki

Ogromnego pecha miał za to jego brat, Adrian. Zajmujący w generalce 9. miejsce przed dzisiejszym etapem Brzózka do końca walczył o utrzymanie miejsca w pierwszej dziesiątce i nawet awans, jednak pech w samej końcówce przekreślił szansę na miejsce w czołowej dziesiątce. Rozerwana obręcz, po wcześniejszych dwóch złapanych gumach, wykluczyła go z dalszej rywalizacji.

Mariusz Michałek i Mariusz Kozak uplasowali się odpowiednio na 24. i 78. pozycji. Zwycięstwo etapowe odniósł Pedro Romero Ocampo (Extremadura-Ecopilas MTB Team), który finiszował przed Tiago Ferreirą (DMT Racing Team).