VaCV: Cort Nielsen najszybszy z peletonu

Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott) wygrał sprinterski finisz z peletonu na mecie 3. etapu Volta a la Comunitat Valenciana, pokonując na mecie Nacera Bouhanniego (Cofidis).

Cort Nielsen pokonał dwójkę Francuzów, z którymi walczył na ostatnich metrach etapu – Bouhanniego i Bryana Coquarda (Direct Energie). To właśnie kolarze Direct Energie najmocniej pracowali na bardzo krętym i technicznym finiszu, próbując wyprowadzić swojego lidera na czoło, jednak jadący tuż za nimi Duńczyk mocno zaatakował zza pleców Francuza i szybko zdobył dużą przewagę. Bouhanni próbował jeszcze nawiązać z nim walkę, ale na kresce zabrakło mu kilkunastu centymetrów, by wyprzedzić rywala.

Na mecie w Riba-Roja de Turia finiszował cały peleton, w którym był też lider wyścigu, Greg Van Avermaet (BMC Racing Team), dzięki czemu Belg utrzymał swoją pozycję. 11. lokatę zachował także Michał Kwiatkowski (Team Sky), który dziś był 17. i w klasyfikacji generalnej jest najwyżej notowanym z Polaków. Na 37. miejscu jest Łukasz Owsian , który jest najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice.