TDU: Ewan przed Saganem

Caleb Ewan (Orica-Scott) po raz kolejny okazał się lepszy od Mistrza Świata, Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) Sirotti

Caleb Ewan (Orica-Scott) wyprzedził Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) na finiszu trzeciego etapu Tour Down Under i odniósł drugie w tegorocznym wyścigu zwycięstwo etapowe.

Po raz kolejny etap w australijskim wyścigu zakończył się finiszem z peletonu i po raz kolejny zwycięstwo odniósł Ewan. Po raz kolejny też w walkę na finiszu włączył się Mistrz Świata, Sagan, lecz choć Słowak mocno naciskał na rywala na ostatnich metrach, to jednak nie był w stanie wyprzedzić rozpędzonego niczym pocisk Ewana, który znakomicie ustawił się na ostatnich metrach za rywalami i ruszył do przodu na 100 metrów przed kreską.

Etap, zdominowany przez ucieczkę czwórki kolarzy, w tym Thomasa de Gendta (Lotto-Soudal), liczył 144 kilometry i przebiegał w lekko pofałdowanym terenie, lecz mimo to na końcu do głosu doszli sprinterzy. Kolarze Team Sky, Katiusza Alpecin czy Orica-Scott doprowadzili peleton do mety w jednym kawałku, licząc na dobry finisz swoich liderów. 

Tym razem Ewan nie miał tak silnego wsparcia na finiszu i ustawił się za plecami rywali, a tuż obok niego jechał Sagan. Obaj wyskoczyli do przodu na 150 metrów przed metą i chwilę później zostawili za plecami ostatniego z rozprowadzających Sagana, Sama Benneta. W pojedynku ramię w ramię szybko Ewan zdobył sporą przewagę, której nie oddał do mety i finiszował z przewagą długości roweru nad Saganem i Niccolo Bonifazio (Bahrain-Merida).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Richie Porte (BMC Racing Team), który ma 20 sekund przewagi nad Gorką Izagirre (Movistar), który dziś leżał w kraksie na ostatnich kilometrach, ale zdołał ukończyć etap.

Wyniki 3. etapu:

  • 1    Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott    3:24:45     
  • 2    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe          
  • 3    Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida          
  • 4    Danny van Poppel (Ned) Team Sky          
  • 5    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo          
  • 6    Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb          
  • 7    Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal          
  • 8    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ          
  • 9    Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo          
  • 10    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin          
  • 11    Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe          
  • 12    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team          
  • 13    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team          
  • 14    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors          
  • 15    Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team          
  • 16    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin          
  • 17    Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac          
  • 18    Nathan Haas (Aus) Dimension Data          
  • 19    Richie Porte (Aus) BMC Racing Team          
  • 20    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 21    Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo          
  • 22    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team          
  • 23    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 24    Ben Swift (GBr) Team UAE Abu Dhabi          
  • 25    Cameron Meyer (Aus) UniSA-Australia          
  • 26    Diego Ulissi (Ita) Team UAE Abu Dhabi          
  • 27    Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe          
  • 28    Esteban Chaves (Col) Orica-Scott          
  • 29    Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 30    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac          
  • 31    Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal          
  • 32    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb          
  • 33    Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team          
  • 34    Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky    0:00:04     
  • 35    Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors          
  • 36    Simon Gerrans (Aus) Orica-Scott          
  • 37    Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac          
  • 38    Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin          
  • 39    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac          
  • 40    Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia          
  • 41    Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team          
  • 42    Michael Storer (Aus) UniSA-Australia          
  • 43    Mark Renshaw (Aus) Dimension Data          
  • 44    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 45    Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal          
  • 46    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb    0:00:08     
  • 47    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 48    José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team          
  • 49    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo          
  • 50    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team          
  • 51    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky          
  • 52    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team          
  • 53    Lucas Hamilton (Aus) UniSA-Australia          
  • 54    Luke Rowe (GBr) Team Sky          
  • 55    Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky          
  • 56    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo          
  • 57    Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe          
  • 58    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ          
  • 59    Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida    0:00:12     
  • 60    Roger Kluge (Ger) Orica-Scott          
  • 61    Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team          
  • 62    Jai Hindley (Aus) UniSA-Australia          
  • 63    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin          
  • 64    Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo          
  • 65    Anthony Roux (Fra) FDJ          
  • 66    Geraint Thomas (GBr) Team Sky          
  • 67    Manuele Mori (Ita) Team UAE Abu Dhabi          
  • 68    Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors          
  • 69    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo          
  • 70    Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale          
  • 71    Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe          
  • 72    Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors          
  • 73    Marco Marcato (Ita) Team UAE Abu Dhabi          
  • 74    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo          
  • 75    Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo          
  • 76    Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida          
  • 77    Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team          
  • 78    Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors          
  • 79    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe          
  • 80    Louis Meintjes (RSA) Team UAE Abu Dhabi          
  • 81    Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 82    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 83    Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha-Alpecin          
  • 84    Víctor de la Parte (Spa) Movistar Team          
  • 85    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data          
  • 86    Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team          
  • 87    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ          
  • 88    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    0:00:19     
  • 89    Marko Kump (Slo) Team UAE Abu Dhabi          
  • 90    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal          
  • 91    Samuel Jenner (Aus) UniSA-Australia          
  • 92    Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac    0:00:23     
  • 93    Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors    0:00:25     
  • 94    Luke Durbridge (Aus) Orica-Scott    0:00:29     
  • 95    Ian Stannard (GBr) Team Sky    0:00:33     
  • 96    Jacobus Venter (RSA) Dimension Data    0:00:36     
  • 97    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    0:00:38     
  • 98    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:00:58     
  • 99    Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac    0:01:00     
  • 100    Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb    0:01:05     
  • 101    Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo          
  • 102    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo    0:01:09     
  • 103    William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac          
  • 104    Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida    0:01:25     
  • 105    Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida          
  • 106    Simon Geschke (Ger) Team Sunweb    0:01:36     
  • 107    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale    0:01:39     
  • 108    Jeremy Maison (Fra) FDJ          
  • 109    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb          
  • 110    Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida          
  • 111    Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team          
  • 112    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data          
  • 113    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal          
  • 114    Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team          
  • 115    Vegard Stake Laengen (Nor) Team UAE Abu Dhabi    0:01:49     
  • 116    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    0:01:55     
  • 117    Tyler Farrar (USA) Dimension Data    0:02:13     
  • 118    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data          
  • 119    Callum Scotson (Aus) UniSA-Australia    0:02:18     
  • 120    Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin          
  • 121    Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team          
  • 122    Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin          
  • 123    Daryl Impey (RSA) Orica-Scott          
  • 124    Marc Soler (Spa) Movistar Team    0:02:41     
  • 125    James Shaw (GBr) Lotto Soudal    0:02:54     
  • 126    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team          
  • 127    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:04:18     
  • 128    Damien Howson (Aus) Orica-Scott    0:05:21     
  • 129    Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    0:05:47     
  • 130    Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 131    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale          
  • 132    Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team

pokaż pełną listę

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  • 1    Richie Porte (Aus) BMC Racing Team    10:34:59     
  • 2    Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team    0:00:20     
  • 3    Esteban Chaves (Col) Orica-Scott    0:00:22     
  • 4    Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe    0:00:24     
  • 5    Nathan Haas (Aus) Dimension Data    0:00:27     
  • 6    Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team    0:00:29     
  • 7    Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 8    Diego Ulissi (Ita) Team UAE Abu Dhabi          
  • 9    Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal          
  • 10    Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo          
  • 11    Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo          
  • 12    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 13    Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb          
  • 14    Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors          
  • 15    Nathan Earle (Aus) UniSA-Australia    0:00:33     
  • 16    Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky          
  • 17    Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac          
  • 18    Michael Storer (Aus) UniSA-Australia          
  • 19    Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team          
  • 20    Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac    0:00:45     
  • 21    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale          
  • 22    Odd Christian Eiking (Nor) FDJ    0:00:47     
  • 23    Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac    0:00:49     
  • 24    Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors          
  • 25    Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida          
  • 26    Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo    0:00:52     
  • 27    Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb    0:00:53     
  • 28    Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo          
  • 29    Lucas Hamilton (Aus) UniSA-Australia          
  • 30    Jai Hindley (Aus) UniSA-Australia    0:00:57     
  • 31    Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida          
  • 32    Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors          
  • 33    Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin    0:01:01     
  • 34    Simon Gerrans (Aus) Orica-Scott    0:01:02     
  • 35    Daryl Impey (RSA) Orica-Scott    0:01:07     
  • 36    Anthony Roux (Fra) FDJ    0:01:12     
  • 37    José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin    0:01:14     
  • 38    José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team    0:01:15     
  • 39    Ben O'Connor (Aus) Dimension Data    0:01:17     
  • 40    Geraint Thomas (GBr) Team Sky    0:01:19     
  • 41    Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo          
  • 42    Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors          
  • 43    Louis Meintjes (RSA) Team UAE Abu Dhabi          
  • 44    Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal    0:01:20     
  • 45    Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    0:01:31     
  • 46    Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors    0:01:32     
  • 47    Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin    0:01:36     
  • 48    Ben Swift (GBr) Team UAE Abu Dhabi    0:01:41     
  • 49    Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal    0:01:43     
  • 50    Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin          
  • 51    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team    0:01:44     
  • 52    Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo    0:01:48     
  • 53    Samuel Jenner (Aus) UniSA-Australia    0:02:03     
  • 54    Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team    0:02:10     
  • 55    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale    0:02:36     
  • 56    Sander Armee (Bel) Lotto Soudal    0:02:46     
  • 57    Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin    0:02:47     
  • 58    Lachlan Morton (Aus) Dimension Data    0:02:58     
  • 59    Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors    0:03:02     
  • 60    Cameron Meyer (Aus) UniSA-Australia    0:03:09     
  • 61    Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale    0:03:12     
  • 62    Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida    0:03:23     
  • 63    Víctor de la Parte (Spa) Movistar Team    0:03:38     
  • 64    Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo    0:03:40     
  • 65    Marc Soler (Spa) Movistar Team    0:03:41     
  • 66    Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    0:03:43     
  • 67    Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    0:03:46     
  • 68    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo    0:03:50     
  • 69    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal          
  • 70    Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale    0:03:53     
  • 71    Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida    0:03:55     
  • 72    Vegard Stake Laengen (Nor) Team UAE Abu Dhabi    0:04:03     
  • 73    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    0:04:07     
  • 74    Jeremy Maison (Fra) FDJ    0:04:09     
  • 75    Marco Marcato (Ita) Team UAE Abu Dhabi    0:04:21     
  • 76    Manuele Mori (Ita) Team UAE Abu Dhabi          
  • 77    James Shaw (GBr) Lotto Soudal    0:04:28     
  • 78    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ    0:04:38     
  • 79    Simon Geschke (Ger) Team Sunweb          
  • 80    Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha-Alpecin    0:05:12     
  • 81    Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data    0:05:20     
  • 82    Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    0:05:46     
  • 83    Martin Velits (Svk) Quick-Step Floors    0:05:55     
  • 84    Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team    0:06:08     
  • 85    Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo    0:06:19     
  • 86    Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team    0:06:25     
  • 87    Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    0:07:18     
  • 88    Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin    0:07:27     
  • 89    Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ    0:07:43     
  • 90    Francois Bidard (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 91    Jacobus Venter (RSA) Dimension Data    0:08:13     
  • 92    Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida    0:08:33     
  • 93    Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb    0:08:37     
  • 94    Carlos Barbero Cuesta (Spa) Movistar Team          
  • 95    Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida    0:08:49     
  • 96    Caleb Ewan (Aus) Orica-Scott    0:09:18     
  • 97    Matti Breschel (Den) Astana Pro Team    0:09:33     
  • 98    Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb    0:09:46     
  • 99    Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac    0:09:56     
  • 100    Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal    0:10:24     
  • 101    Callum Scotson (Aus) UniSA-Australia    0:10:55     
  • 102    Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe    0:11:10     
  • 103    Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe    0:11:19     
  • 104    Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida    0:11:26     
  • 105    Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac    0:11:27     
  • 106    Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe    0:11:30     
  • 107    Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo    0:11:33     
  • 108    Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac          
  • 109    William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac    0:11:36     
  • 110    Mark Renshaw (Aus) Dimension Data    0:11:37     
  • 111    Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team    0:11:41     
  • 112    Kenny Elissonde (Fra) Team Sky          
  • 113    Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky          
  • 114    Roger Kluge (Ger) Orica-Scott    0:11:45     
  • 115    Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team          
  • 116    Luke Durbridge (Aus) Orica-Scott    0:11:46     
  • 117    Marko Kump (Slo) Team UAE Abu Dhabi    0:11:52     
  • 118    Arnaud Courteille (Fra) FDJ    0:12:11     
  • 119    Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale    0:12:13     
  • 120    Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb    0:12:26     
  • 121    Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:12:35     
  • 122    Luke Rowe (GBr) Team Sky    0:13:31     
  • 123    Tyler Farrar (USA) Dimension Data    0:14:12     
  • 124    Ian Stannard (GBr) Team Sky    0:14:28     
  • 125    Danny van Poppel (Ned) Team Sky    0:14:55     
  • 126    Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo    0:15:49     
  • 127    Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe    0:17:20     
  • 128    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team    0:18:34     
  • 129    Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo          
  • 130    Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb    0:19:04     
  • 131    Damien Howson (Aus) Orica-Scott    0:19:23     
  • 132    Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team    0:22:39

pokaż pełną listę

 

Podobne artykuły