PŚ: Pierwszy dzień bez medali

Bez medali zakończyli pierwszy dzień Pucharu Świata w Apeldoorn polscy kolarze torowi. Po czwartym miejscu w 1. rundzie jutro o brązowy medal powalczy nasza drużyna wyścigu na dochodzenie.

Justyna Kaczkowska zajęła 10. miejsce w omnium. Polka uplasowała się na 19. miejscu w scratchu, 3. w wyścigu tempowym i 8. w wyścigu eliminacyjnym, po których zajmowała 10. miejsce, a w wyścigu punktowym utrzymała swoją pozycję. Zwyciężyła Kirsten Wild (Holandia), przed Emily Kay (Wielka Brytania) i Rachele Barbieri (Włochy).

Maciej  Bielecki, Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk zajęli 11. miejsce w sprincie drużynowym. Zwycięstwo odnieśli Brytyjczycy przed Francuzami i Niemcami. Z kolei, w rywalizacji kobiet w tej konkurencji, triumfowały Hiszpanki, które wyprzedziły Holenderki i Chinki.
Raman Ramanu (Minsk Cycling Club) wygrał scratch mężczyzn. Białorusin nadrobił jedno okrążenie nad resztą peletonu i sięgnął po złoto, a za jego plecami finiszowali Christopher Latham (Wielka Brytania) i Moreno De Pauw (Belgia), natomiast na 9. miejscu finiszował Wojciech Pszczolarski (Polska).

W pierwszej rundzie wyścigu drużynowego na dochodzenie bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy - Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński. Polacy zajęli 8. miejsce w kwalifikacjach, ale potem pokonali Brytyjczyków i w wyścigu o brązowy medal zmierzą się jutro z Francuzami.