PŚ: Srebro Staniszewskiego, brąz sprinterów

Daniel Staniszewski wywalczył kolejny medal dla Polski w pierwszej edycji tegorocznego Pucharu Świata na torze. Polak był drugi w jeździe indywidualnej na czas, ulegając jedynie Sylvainowi Chavanelowi (Francja).

Staniszewski już w kwalifikacjach zaprezentował znakomitą formę, gdzie z czasem 4.18.217 ustanowił nowy rekord Polski i zajął pierwsze miejsce, awansując automatycznie do finału. W walce o złoty medal 19-letni kolarz Verva ActiveJet spotkał się z Sylvainem Chavanelem (Francja), jednym z najbardziej doświadczonych francuskich kolarzy szosowych, sześciokrotnym Mistrzem Francji w jeździe na czas.

Na podium wskoczyli także nasi sprinterzy, którzy zdobyli brązowy medal. Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Kamil Kuczyński w kwalifikacjach uzyskali drugi wynik, ustępując jedynie Niemcom. W pierwszej rundzie uzyskali wynik, dający im awans do wyścigu o brązowy medal, a tam okazali się lepsi od reprezentantów Niemiec. Zwycięstwo przypadło w udziale Brytyjczykom, a srebrny medal wywalczyli Francuzi.

Hiszpanki wywalczyły złoty medal w sprincie drużynowym. Tania Calvo Barbero i Helena Casas Roige w walce o złoto pokonały Chinki – Jun Han i Lili Liu. Trzecie miejsce zajęły Natalia Antonova i Tatiana Kiseleva (Rosja).

Na ósmym miejscu zakończyła rywalizację w omnium Daria Pikulik. Polka była 9. w scratchu i wyścigu na 500 metrów oraz piąta w wyścigu eliminacyjnym, a w ostatniej konkurencji – wyścigu punktowym, wywalczyła tylko 3 oczka, co ostatecznie dało jej 83 punkty. Wygrała, z wynikiem 121 punktów, Emily Kay (Wielka Brytania), przed Lotte Kopecky (Belgia) i Tatsianą Sharakową (Białoruś).

Z kolei, na 8. miejscu w scratchu uplasowała się Justyna Kaczkowska. Polka, która wcześniej triumfowała w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, tym razem musiała uznać wyższość rywalek. Złoto wywalczyła Francuzka Elsie Delzenne, przed Minami Uwano (Japonioa) i Eugenią Romaniutą (Rosja).

Na zakończenie rywalizacji w Glasgow złoty medal w Madisonie wywalczyli Hiszpanie – Sebastian Mora Vedri i Albert Torres Barcelo – którzy wyprzedzili Australijczyków i Belgów. Szóste miejsce zajęli Staniszewski i Alan Banaszek.