VaE: Sky wygrywa czasówkę

Kolarze Team Sky, z Michałem Gołasiem i Michałem Kwiatkowskim w składzie, wygrali drużynową czasówkę Sirotti

Ekipa Team Sky, z Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem w składzie, wygrała drużynową czasówkę, rozpoczynającą rywalizację w 71. Vuelta a Espana. Pierwszym liderem wyścigu został Peter Kennaugh.

27,8-kilometrowa płaska czasówka otworzyła ściganie w tegorocznej edycji Vuelta a Espana. Stosunkowo długa trasa już na starcie wprowadziła różnice wśród faworytów wyścigu, ustawiając klasyfikację generalną na najbliższe etapy wyścigu, które przebiegać będą w zróżnicowanym terenie.

Najszybciej trasę z Balneario Laias do Castrelo de Mino pokonali kolarze Team Sky, którzy zaledwie o setne sekundy wyprzedzili ekipę Movistar. Chris Froome i jego koledzy uzyskali czas 30.37, a jako pierwszy linię mety minął Kennaugh i to on został liderem wyścigu po dzisiejszym etapie.

Kolarze Movistar - Nairo Quintana i Alejandro Valverde - stracili niewiele i są w bardzo dobrej pozycji przed kolejnymi etapami.
Trzecie miejsce na dzisiejszym etapie zajęła ekipa Orica BikeExchange, z Johanem Estebanem Chavesem, tracąc 6 sekund, a Tejay Van Garderen z kolegami z BMC Racing Team stracili kolejną sekundę.

Dużą stratę zanotował Alberto Contador (Tinkoff), który wraz z zespołem na metę przyjechał 52 sekundy za zwycięzcami.

Ekipa Bora-Argon18, z Bartoszem Huzarskim w składzie, która startowała jako pierwsza, zajęła 10. miejsce.