TdS: Czasówka dla Izagirre, Lopez liderem

80. Tour de Suisse (11-19.06.2016, Szwajcaria)

Jon Izagirre (Movistar) w drodze po zwycięstwo na czasówce w Davos Sirotti

Jon Izagirre (Movistar) wygrał przedsotatni etap Tour de Suisse, pagórkowatą czasówkę o długości 16,8km. Liderem został drugi na mecie, Miguel Angel Lopez (Astana).

Izagirre na mocno pofałdowanej i technicznej trasie uzyskał czas 21.31 i aż o 18 sekund wyprzedził Lopeza. Hiszpan po swoim przejeździe zepchnął z fotela lidera Fabiana Cancellarę (Trek-Segafredo), zwycięzcę pierwszej czasówki, który bardzo długo przewodził stawce na dzisiejszym etapie. Izagirre poprawił wynik Szwajcara o 19 sekund, a jeszcze startujący po kolarzu Movistar Lopez zdołał wyprzedzić Cancellarę. Dzięki wynikowi na mecie Lopez objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu i wyprzedził dotychczasowego lidera, Warrena Barguila (Giant-Alpecin), który dziś był dopiero 21.

W tabeli Lopez, przed ostatnim etapem, wyprzedza Andrew Talanskiego (Cannondale) o 8 sekund i o 16 Izagirre.

Na dzisiejszym etapie 11. miejsce zajął Felix Grosschartner (CCC Sprandi Polkowice), który stracił do zwycięzcy 34 sekundy. 14. był Maciej Bodnar (Tinkoff), za którym uplasował się David de la Parte (CCC Sprandi Polkowice), a najlepszy z kolarzy VERVA Activejet był Paweł Cieślik, który był 30.