Niemiec i Cieślik na podium w Turcji

Szymon Gruchalski/VERVA Activejet

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) był drugi, a Paweł Cieślik (VERVA Activejet) trzeci na królewskim etapie Wyścigu dookoła Turcji. Etap padł łupem Jaime Rosona (Caja Rural-Seguros RGA).

W bezpośrednim pojedynku na szczycie podjazdu pod Elmali Roson na ostatnich metrach pokonał Niemca, natomiast walkę o trzecie miejsce, kilkanaście sekund za plecami zwycięzcy, na swoją korzyść rozstrzygnął Cieślik, pokonując Ilię Koshevoya (Lampre–Merida).

Królewski etap w wykonaniu Polaków i kolarzy polskich ekip był znakomity – oprócz podium Niemca i Cieślika, 5. miejsce zajął Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), a 8. i 10. jego dwaj koledzy z ekipy – Davide Rebellin, który rok temu triumfował na tym samym etapie, i Sylwester Szmyd, natomiast 15. był kolejny z Pomarańczowych, Mateusz Taciak. Drugi z kolarzy VERVA Activejet, Karel Hink, był 17.

Dla Niemca był to kolejny dobry wynik w Wyściug dookoła Turcji – Polak wcześniej wygrał już 1. etap wyścigu i spędził dwa dni w koszulce lidera, natomiast po dzisiejszym etapie został liderem klasyfikacji górskiej wyścigu. Cieślik zajmuje 7. miejsce w tabeli.