M-S: Sprinterski pojedynek dla Demare

Arnaud Demare (FDJ.fr) zwycięża na Via Roma Sirotti

Arnaud Demare (FDJ.fr) wygrał 107. edycję Milan-Sanremo. Francuz finiszował najszybciej z zasadniczej grupy, wyprzedzając Bena Swifta (Team Sky) . Bardzo aktywny w końcówce był Michał Kwiatkowski (Team Sky), który atakował na Poggio.

Demare wygrał sprinterski finisz z mocno uszczuplonego peleton, w dodatku porwanego atakami na ostatnich kilometrach. Francuz stoczył zacięty pojedynek ze Swiftem i Jurgenem Roelandtsem (Lotto Soudal), którzy wysforowali się na czoło na ostatnich metrach wyścigu. Choć jeszcze na 200 metrów przed metą Demare miał ogromną stratę do Roelandtsa, to jednak w samej końcówce zdecydowanie przyspieszył i nie miał większych problemów z ograniem rywali i o długość roweru wyprzedził Swifta.

Bardzo aktywny na ostatnich kilometrach był Michał Kwiatkowski (Team Sky) – były Mistrz Świata zaatakował tuż przed końcem podjazdu pod Poggio i kolejne kilometry prowadzące w dół, do Sanremo pokonywał samotnie, z kilkusekundową przewagą nad grupą  pościgową, w której byli wszyscy faworyci. Polak na 2400 metrów przed kreską rozpoczął indywidualną czasówkę, mając 5 sekund zapasu, ale gdy kilometr dalej zaatakował Fabian Cancellara (Trek-Segafredo), akcja Kwiatkowskiego dobiegła końca, a on sam opadł z sił i przyjechał na metę na 40. miejscu.

Ponownie, już drugi raz z rzędu, bardzo aktywny był Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice). Polak od początku wyścigu próbował zabrać się w ucieczkę i ostatecznie był inicjatorem akcji, która zawiązała się na 9 kilometrów po starcie. 11-osobowa grupka, w której był Polak zyskała ponad 10 minut przewagi nad peletonem i spędziła na czele ponad 250 kilometrów – Kurek został doścignięty na Capo Berta, natomiast jego towarzysze z ucieczki zostali wchłonięci przez peleton przed podjazdem pod Cipressę.Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Sprandi Polkowice był Davide Rebellin, który uplasował się na 21. miejscu.

Wyniki:

  • 1    Arnaud Demare (Fra) FDJ    6:54:45     
  • 2    Ben Swift (GBr) Team Sky          
  • 3    Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal          
  • 4    Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 5    Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team          
  • 6    Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha          
  • 7    Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling          
  • 8    Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela          
  • 9    Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF          
  • 10    Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step          
  • 11    Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team          
  • 12    Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team          
  • 13    Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale          
  • 14    Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling          
  • 15    Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team          
  • 16    Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale          
  • 17    Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo          
  • 18    Arthur Vichot (Fra) FDJ          
  • 19    Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin          
  • 20    Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 21    Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice          
  • 22    Andrea Fedi (Ita) Southeast - Venezuela          
  • 23    Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18          
  • 24    Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo          
  • 25    Lars Boom (Ned) Astana Pro Team          
  • 26    Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data          
  • 27    Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team          
  • 28    Dayer Quintana (Col) Movistar Team          
  • 29    Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo          
  • 30    Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 31    Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo          
  • 32    Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling    0:00:08     
  • 33    Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team          
  • 34    Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal          
  • 35    Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal          
  • 36    Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 37    Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha          
  • 38    Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:00:11     
  • 39    Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling    0:00:14     
  • 40    Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky    0:00:34     
  • 41    Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling    0:00:36     
  • 42    Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo          
  • 43    Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling          
  • 44    Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin          
  • 45    Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team          
  • 46    Andrey Amador (CRc) Movistar Team          
  • 47    Leigh Howard (Aus) IAM Cycling          
  • 48    Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling          
  • 49    Peter Kennaugh (GBr) Team Sky          
  • 50    Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo          
  • 51    Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo          
  • 52    Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 53    Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 54    Michael Morkov (Den) Team Katusha          
  • 55    Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step          
  • 56    Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team          
  • 57    Ian Stannard (GBr) Team Sky          
  • 58    Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida          
  • 59    Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge          
  • 60    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky    0:00:43     
  • 61    Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team    0:00:44     
  • 62    Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18    0:00:53     
  • 63    Anthony Roux (Fra) FDJ    0:01:12     
  • 64    Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin    0:01:26     
  • 65    Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team    0:01:30     
  • 66    Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team    0:01:38     
  • 67    Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step          
  • 68    Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ          
  • 69    Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling          
  • 70    Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18          
  • 71    Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team          
  • 72    Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF          
  • 73    Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice          
  • 74    Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha          
  • 75    Simon Spilak (Slo) Team Katusha          
  • 76    Angel Vicioso (Spa) Team Katusha          
  • 77    Stephen Cummings (GBr) Dimension Data          
  • 78    Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step          
  • 79    Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step    0:01:48     
  • 80    Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step          
  • 81    Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team    0:01:53     
  • 82    Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team          
  • 83    Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 84    Elia Viviani (Ita) Team Sky          
  • 85    Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • 86    Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ          
  • 87    Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale          
  • 88    Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal    0:01:59     
  • 89    Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team    0:02:43     
  • 90    Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18          
  • 91    Luke Rowe (GBr) Team Sky          
  • 92    Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          
  • 93    Kevin Reza (Fra) FDJ    0:02:58     
  • 94    David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk    0:03:17     
  • 95    Simon Yates (GBr) Orica-GreenEdge    0:03:18     
  • 96    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team    0:03:26     
  • 97    Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team          
  • 98    Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling    0:03:29     
  • 99    Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo          
  • 100    Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team          
  • 101    Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF          
  • 102    Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling          
  • 103    Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF    0:03:31     
  • 104    Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida          
  • 105    Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18    0:04:13     
  • 106    Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:04:25     
  • 107    Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team          
  • 108    Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida          
  • 109    Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice          
  • 110    Mark Cavendish (GBr) Dimension Data          
  • 111    Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo          
  • 112    Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF          
  • 113    Winner Anacona (Col) Movistar Team    0:06:16     
  • 114    Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits    0:06:46     
  • 115    Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          
  • 116    Roger Kluge (Ger) IAM Cycling    0:07:01     
  • 117    Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal          
  • 118    Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team          
  • 119    Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo    0:09:25     
  • 120    Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida          
  • 121    Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale          
  • 122    Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge    0:10:16     
  • 123    Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step          
  • 124    Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin          
  • 125    Victor de la Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice    0:10:48     
  • 126    Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal    0:11:37     
  • 127    Marco Haller (Aut) Team Katusha          
  • 128    Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18    0:12:53     
  • 129    Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18          
  • 130    Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin          
  • 131    Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin          
  • 132    Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo          
  • 133    Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale          
  • 134    Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team          
  • 135    Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal          
  • 136    Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team          
  • 137    Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela          
  • 138    Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18          
  • 139    Mark Renshaw (Aus) Dimension Data          
  • 140    Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team          
  • 141    Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 142    Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step          
  • 143    Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team          
  • 144    Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team          
  • 145    Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo          
  • 146    Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida          
  • 147    Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida          
  • 148    Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela          
  • 149    Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela          
  • 150    Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale    0:14:25     
  • 151    Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk          
  • 152    Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling          
  • 153    Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk          
  • 154    Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk          
  • 155    Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • 156    Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale          
  • 157    Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge          
  • 158    Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk          
  • 159    Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge          
  • 160    Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk          
  • 161    Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling          
  • 162    Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo    0:14:28     
  • 163    Mickael Delage (Fra) FDJ          
  • 164    Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo          
  • 165    William Bonnet (Fra) FDJ          
  • 166    Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal          
  • 167    Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge          
  • 168    Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team          
  • 169    Geraint Thomas (GBr) Team Sky          
  • 170    Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice          
  • 171    Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge          
  • 172    Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling          
  • 173    Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice    0:17:59     
  • 174    Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data    0:19:07     
  • 175    Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo          
  • 176    Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice          
  • 177    Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF          
  • 178    Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela    0:21:17     
  • 179    Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela          
  • 180    Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale    0:22:25     
  • DNF    Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida          
  • DNF    Carlos Betancur (Col) Movistar Team          
  • DNF    Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge          
  • DNF    Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin          
  • DNF    Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin          
  • DNF    Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha          
  • DNF    Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk          
  • DNF    Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk          
  • DNF    Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida          
  • DNF    Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step          
  • DNF    Serge Pauwels (Bel) Dimension Data          
  • DNF    Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team          
  • DNF    Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          
  • DNF    Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF          
  • DNF    Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF          
  • DNF    Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling          
  • DNF    Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • DNF    Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits          
  • DNF    Nathan Haas (Aus) Dimension Data          
  • DNS    Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo

pokaż pełną listę