T-A: Czasówka dla BMC Racing Team

51. Tirreno-Adriatico (World Tour; 9-15.03.2016)

Kolarze BMC Racing Team w drodze po zwycięstwo na drużynowej czasówce Sirotti

Ekipa BMC Racing Team wygrała drużynową jazdę na czas, otwierającą zmagania w 51. TIrreno-Adriatico. 16. miejsce zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy stracili do zwycięzców ponad minutę.

Kolarze BMC Racing Team trasę 22,7-kilometra pokonali w 23.55 i o 2 sekundy wyprzedzili ekipę Etixx-Quick Step. Trzecie miejsce zajęła drużyna FDJ.fr, która do zwycięzców straciła 9 sekund.

Czwarte miejsce zajęła ekipa Tinkoff z Maciejem Bodnarem w składzie. Zespół Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego – Team Sky – był 8., tracąc do BMC 21 sekund, a 16. miejsce zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy linię mety minęli z czasem 24.59, o 1.04 gorszym od zwycięzców. Na 19. miejscu uplasował się Przemysław Niemiec i jego koledzy z ekipy Lampre-Merida.

Pierwszym liderem wyścigu został Daniel Oss, który jako pierwszy z kolarzy BMC Racing Team minął linię mety.