Włoszczowska na podium we Włoszech

Trofeo Delcar (12.04.2015, HC, Montichiari, Włochy)

Michał Pawlik

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) zajęła drugie miejsce w wyścigu Trofeo Delcar, rozegranym we włoskim Montichiari. Siódme miejsce zajęła druga z zawodniczek Kross Racing Team, Anna Szafraniec.

W stawce czterdziestu zawodniczek Włoszczowska uplasowała się na drugim miejscu, 19 sekund za zwyciężczynią wyścigu, Gunn Ritą Dahle Flesja, z którą toczyła zacięty pojedynek przez większą część wyścigu. Norweżka kilkukrotnie atakowała na ciężkich podjazdach na trasie, ale za każdym razem Włoszczowska te ataki odpierała. Dopiero na ostatniej rundzie zawodniczka Multivan Merida Biking Team zgubiła Polkę, gdy ta miała wywrotkę, a początkowa kilkusekundowa przewaga urosła na mecie do 19 sekund. Trzecie miejsce zajęła 21-letnia Margot Moschetti (Betch.nl Superior Brentjens), która do zwyciężczyni straciła 46 sekund.

Dla Włoszczowskiej jest to drugie podium w tym sezonie. Dwa tygodnie temu zawodniczka Kross Racing Team wygrała w Austriackim Langenlois wyścig Kamptal Classic.

Siódme miejsce zajęła druga z zawodniczek Kross Racing Team, Anna Szafraniec, która na mecie zameldowała się po 3minutach i 20 sekundach, o jedną pozycje niżej od Evy Lechner (Colnago Sudtirol), która początkowo jechała razem z Daahle Flesją i Włoszczowską, ale defekt pozbawił ją szansy na walkę o podium.

W wyścigu juniorek 38. miejsce zajęła Patrycja Piotrowska (KKW Superior Wałbrzych).