Wawak i Dawidowicz w czołówce w Chorwacji

XCO Premantura Kamenjak Rocky Trails 2015 (11.04.2015, C1, Pula, Chorwacja)

Kross Racing Team

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) i Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) zajęli 4. miejsca w wyścigu elity w XCO Premantura Kamenjak Rocky Trails rozegranego w Puli, w Chorwacji.

Kolarze rywalizowali na rundzie o długości 4,2 kilometrów i przewyższeniu 180 metrów na każdej z nich. Na trasę składały się dwa długie podjazdy, jeden dłuższy zjazd i kilka krótszych podjazdów, a płaskiego terenu było niewiele.

W wyścigu elity mężczyzn bardzo dobrze spisał się Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który przez pięć okrążeń jechał razem z czołówką, w której byli m.in. Jaroslav Kulhavy (Specialized Factory Racing) i Michal Lami (Reprezentacja Słowacji), ale pechowo złapał gumę na ostatniej rundzie. Kosztowało go to utratę możliwości walki o zwycięstwo, jednak Wawak nie poddał się i walczył do samego końca, przegrywając podium o zaledwie sekundę. Zwycięstwo odniósł Kulhavy. Mistrz Olimpijski wyprzedził o 26 Lamiego, o 47 sekund Pavla Boudnego (Ceska Sporitelna ‐ Accolade) i o 48 sekund Wawaka. Na 19. miejscu wyścig ukończył Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe), który do zwycięzcy stracił ponad 10 minut, a 25. był Kornel Osicki (Kross Racing Team) ze stratą prawie 13 minut. Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) nie ukończył wyścigu.

W wyścigu elity kobiet równie dobrze pojechała Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), która także uplasowała się na 4. miejscu, ponad trzy minuty za zwyciężczynią, Tanją Zakelj (Unior Tools Team). Drugie miejsce zajęła Barbara Benko (Focus XC Team), a trzecia była Jitka Skarnitzlova (Ceska Sporitelna‐Accolade). Za nią uplasowała się Dawidowicz, a za zawodniczką SGR Srebrna Góra druga z Polek, Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe), która straciła do zwyciężczyni 1 okrążenie. Również jedną rundę do Zakelj straciła Iwona Kurczab (SGR Srebrna Góra), która była 12.

W wyścigu młodzików 8. miejsce zajął Filip Brzostek (GK Victoria Rybnik).

Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra): Początkowe półtorej rundy walczyłam 'sama ze sobą', by po połowie dystansu noga zaczęła się lepiej kręcić. Spodziewałam się, że po długiej przerwie od ścigania będzie bolało, ale nie sądziłam, że aż tak! ;-)