Wawak i Konwa wysoko w Hiszpanii

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) w wyścigu Copa Catalana w Barcelonie Kross Racing Team

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) i Marek Konwa (64-Sto Leszno MTB Team) zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce w drugiej edycji wyścigu Copa Catalana, rozegranym w Barcelonie.

Wawak pewnie wygrał kategorię młodzieżowców i był jednym z dwóch kolarzy do lat 23, który uplasował się w pierwszej dziesiątce wyścigu. Kolarz Kross Racing Team dzięki miejscu na najniższym stopniu podium objął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej Copa Catalana, gdyż większości kolarzy, którzy plasowali się w czołówce pierwszej edycji, nie było na starcie wyścigu w Barcelonie.

Kolarz Kross Racing Team na mecie wyścigu, rozegranego wokół wzgórza Montjuic, zameldował się ze stratą 1.28 do zwycięzcy wyścigu, Carlosa Colomy (Rocks & Co Pro Team) i 29 sekund do Davida Valero (Olympia Factory Cycling Team), który był drugi. Tuż za Wawakiem, ze stratą 14 sekund, uplasował się drugi z naszych reprezentantów, Marek Konwa. Po pięciu okrążeniach, z których każde liczyło 6,2 kilometra, dwaj nasi kolarze okazali się lepsi od aktualnego Mistrza Świata XC, Juliena Absalona (BMC Mountainbike Racing Team), który zajął piąte miejsce w wyścigu.

Na 19. miejscu, ze startą 7.29 do zwycięzcy, uplasował się drugi z kolarzy Kross Racing Team, Kornel Osicki