CCC Sprandi na Milan – Sanremo

Ekipa Piotra Wadeckiego debiutuje w jednym z kolarskich monumentów

Drukuj
Mistrzostwa Świata,TTT,CCC Polsat Polkowice
Kolarze CCC Polsat Polkowice uplasowali się na 18. miejscu wśród 29. drużyn w stawce Sirotti

Ekipa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w tegorocznej edycji Milan-Sanremo. Dzięki dzikiej karcie na od organizatorów, pomarańczowi będą mieli szansę na historyczny debiut w La Primavera.

Tegoroczna edycja Milan – Sanremo rozegrana zostanie w niedzielę, 22 marca. Z Mediolanu kolarze udadzą się wzdłuż wybrzeża do Sanremo, pokonując po drodze 293 kilometry. Na starcie stanie 25 drużyn, 18 z World Tour i 7 z Pro Continental, w tym kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Dla zespołu Piotra Wadeckiego będzie to pierwszy w tym sezonie wyścig w World Tour i zarazem debiut w jednym z najważniejszych wyścigów w kalendarzu, jakim jest Milan-Sanremo. Wyścig ten będzie pierwszym głównym celem w sezonie kolarzy pomarańczowych i kolejnym etapem przygotowań do Giro d’Italia, w którym wystartują w maju.

W składzie ekipy Piotra Wadeckiego znalazła się ósemka kolarzy, których zadaniem będzie aktywna jazda i walka na ostatnich kilometrach, by sprawić niespodziankę w tegorocznym wyścigu.

„Nie nakładamy na kolarzy żadnej presji. Wyścig jest wystarczająco ciężki i nie potrzebują oni dodatkowego balastu” – powiedział na stronie zespołu z Polkowic dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki. „Stajemy na starcie w roli czarnego konia i z tej pozycji będziemy próbować atakować. Dodatkowa motywacja też nie jest specjalnie potrzebna, gdyż każdy z zawodników zdaje sobie sprawę z tego, w jak ważnym wyścigu jedzie” – dodał.

Kolarze pomarańczowych z pewnością będą szukać swojej szansy w ucieczce w pierwszej części wyścigu, a na ostatnich kilometrach walczyć ma Grega Bole i to on będzie liderami polskiej ekipy na tegoroczny wyścig. Bole, który jest kolarzem szybkim i potrafi przetrwać krótkie podjazdy, może włączyć się w walkę na finiszu, jeśli w końcówce dojdzie do pojedynku najszybszych kolarzy w peletonie.

Również powalczyć w końcówce i pomóc swoim kolegom może Maciej Paterski, który ma spore doświadczenie w wyścigach World Tour, a w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata, które profilem przypominały końcówkę Milan-Sanremo, Paterski jechał bardzo aktywnie i był kluczowym pomocnikiem Michała Kwiatkowskiego. Christian delle Stelle, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak i Branislau Samoilau uzupełnią skład ekipy CCC Sprandi Polkowice na tegoroczny wyścig.