CSC: Vogel i Neff wygrywają czasówkę

Cyprus Sunshine Cup - Afxentia (26.02-01.03.2015, SHC, Cypr)

Armin M. Kuestenbrueck

Florian Vogel (Focus XC MTB Team) wygrał pierwszy etap Afxentia Cup, zaliczanego do Cyprus Sunshine Cup. Na 5,7-km czasówce Szwajcar wyprzedził o 12 sekund Sephane’a Tempiera (BH- SR Suntour – KMC). 18. miejsce zajął najlepszy z Polaków, Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team).

Pierwszego dnia czteroetapowego wyścigu Afxentia, zaliczanego do Cyprus Sunshine Cup, rozegrano 5,7-kilometrową czasówkę z przewyższeniem 233 metrów, na której kolarze pokonywali dwa dłuższe podjazdy.

W wyścigu elity najszybszy był Vogel, który dystans pokonał ze średnią 24,51km/h i dotarł do mety po niespełna 14 minutach i o 12 sekund wyprzedził Tempiera. Trzecie miejsce zajął Grant Ferguson (Betch.nl Superior Brentjens MTB Racing Team), który stracił do zwycięzcy 21 sekund. Pierwszą dziesiątkę zamknął Mistrz Olimpijski, Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing), a 18. był najlepszy z Polaków, Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team), który uzyskał czas 15.01.

Z dwójki kolarzy Kross Racing Team, którzy także stanęli na starcie, lepszy był Bartłomiej Wawak, który był 25., a 10 oczek niżej uplasował się Kornel Osicki. Kolejne miejsca zajęli kolarze JBG-2 Professional MTB Team – 43. był Tomasz Drożdż, 48. był Wojciech Halejak, 53. Mariusz Michałek, 62. Mariusz Kozak i 73. Patryk Piasecki.

Wśród kobiet najlepsza była Jolanda Neff (Stockli Pro Team), która uzyskała czas 16.29 i o niespełna 2 sekundy wyprzedziła Annikę Langvad (Specialized Racing XC) i Annie Last (Wielka Brytania) 17.23, która do zwyciężczyni straciła prawie minutę.