Paterski 6. w Vuelta Ciclista Murcia

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zajął 6. miejsce w wyścigu Vuelta Ciclista Murcia. Zwyciężył Rein Taaramae (Astana), który po solowym ataku minął linię mety 10 sekund przed pogonią.

Taaramae finiszował samotnie na szczycie Alto Fortaleza del Sol, ale to atak na 50 kilometrów przed metą – na Alto Collado Bermejo – podjeździe 1. kategorii upamiętniającym Marco Pantaniego – dał Estończykowi przewagę, która pozwoliła mu sięgnąć po zwycięstwo. Kolarz Astany wypracował sobie około 2 minuty zapasu, ale w miarę zbliżania się do mety jego przewaga topniała, a uszczuplona zasadnicza grupa, w której pozostało dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Maciej Paterski i Branislau Samoilau – była coraz bliżej.

Do doścignięcia atakującego kolarza Astany zabrakło kilkuset metrów, natomiast gdy ten cieszył się na mecie ze zwycięstwa, o czołowe lokaty walczył jeszcze Paterski, który ostatecznie na mecie zameldował się na 6. pozycji, ze stratą 10 sekund, przyjeżdżając za Bauke Mollemą (Trek Factory Racing), Zdenkiem Stybarem (Etixx-Quick Step), Fabio Felline (Trek Factory Racing) i Luisem Leonem Sanchezem (Astana).

Drugim z Polaków na mecie był Kamil Gradek (ActiveJet Team), który uplasował się na 27. miejscu, ze stratą 45 sekund do zwycięzcy. Kolejnym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był Samoilau, który ukończył wyścig na 35. miejscu.

Więcej informacji i pełne wyniki wkrótce.