Europcar, Domagalski, Stosz, Małecki, Greipel

Drukuj
Vuelta a Espana,Europcar
Kolarze Europcar podczas prezentacji ekip 69. Vuelta a Espana Sirotti

Europcar bez licencji World Tour. Domagalski w Raleigh GAC. Stosz i Małecki w CCC Sprandi Polkowice. Tour Down Under po raz pierwszy od ośmiu lat bez Greipela.

Komisja Licencyjna UCI postanowiła nie przyznawać ekipie Europcar licencji WorldTour na kolejny sezon. Powodem takiej decyzji było niespełnienie wymagań finansowych, stawianych ekipom z elity. Już wcześniej kierownictwo Europcar informowało, że brakuje im 5%, by wypełnić budżet na przyszły sezon. Francuska ekipa najpewniej starać się będzie o licencję UCI Pro Continental, którą powinna otrzymać bez większych problemów.

Karol Domagalski będzie w przyszłym sezonie kolarzem brytyjskiej ekipy UCI Continental, Raleigh GAC. 25-letni Polak przez trzy ostatnie sezony ścigał się w hiszpańskim zespole Caja Rural Seguros-RGA, z którym w tym sezonie zadebiutował we Vuelta a Espana.

Patryk Stosz i Kamil Małecki podpisali kontrakty z ekipą CCC Sprandi Polkowice. Dwaj młodzi kolarze, liczący odpowiednio 20 i 18 lat, dołączą do innych młodzieżowców w zespole, m.in. Piotra Brożyny, Eryka Latonia, Michała Paluty i Jakuba Kaczmarka, pozyskanych wcześniej przez ekipę Pomarańczowych. 

Andre Greipel (Lotto Belisol) nie wystartuje w nadchodzącym Tour Down Under. Niemiec, który przez ostatnich siedem lat właśnie tam rozpoczynał swój sezon, jest dwukrotnym zwycięzcą tego wyścigu i ma na koncie 16 zwycięstw etapowych. W przyszłym sezonie sprinter Lotto Belisol chce być bardziej widoczny w wiosennych klasykach, stąd zmiana planów startowych.