ME Tor: Srebro Zielińskiego w sprincie

Damian Zieliński
Lang Team

Damian Zieliński wywalczył wicemistrzostwo Europy w sprincie elity mężczyzn. Polak w finale przegrał jedynie z Francuzem Gregorym Gauge. Na najniższym stopniu podium uplasował się popularny Niemiec Robert Forstemann.

Zanim polski torowiec dostał się do finału, musiał w półfinałach pokonać Rosjanina Nikitę Shurshina. Polak potrzebował jedynie dwóch biegów aby wygrać z młodym Rosjaninem. Do walki o złoto Zieliński przystąpił wraz z Gregorym Gauge, który dwukrotnie był szybszy od Polaka i ostatecznie sięgnął po złoty krążek. Świetne drugie miejsce przypadło z kolei Damianowi Zielińskiemu. Brązowy medal wywalczył Robert Forstemann, słynący z potężnych rozmiarów ud. Niemiec brązowy medal wygrał w bezpośreniej walce z Shushinem.

Blisko zdobycia 3 medalu dla Polski podczas trwających Mistrzostw Europy był natomiast Adrian Tekliński w konkurencji omnium (wielobój). Tekliński wywalczył m.in. 2. pozycję w wyścigu na 1 km, 3. pozycję ze startu lotnego oraz 4. pozycję w wyścigu punktowym. Ostatecznie suma punktów z innymi konkurencjami (było ich łącznie 5) dała Polakowi 4. pozycję w klasyfikacji końcowej, z jedynie 3 punktami straty do medalu.