23-letni Belg sięgnął po pierwsze w karierze zwycięstwo w World Tour, na metę przyjeżdżając 46 sekund przed swoim kolegą z ekipy, Matteo Trentinem, który finiszował najszybciej z grupy pościgowej. Ponad minutę za zwycięzcą na metę przyjechał peleton, w którym był zwycięzca wyścigu, Tim Wellens (Lotto Belisol). Belg finiszował razem ze swoimi najgroźniejszymi rywalami z klasyfikacji generalnej, Larsem Boomem (Belkin) i Tomem Dumoulin (Giant-Shimano) i obronił swoją przewagę w tabeli.
Więcej informacji wkrótce.
Wyniki 7. etapu:
- 1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 4:25:47
- 2 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:00:46
- 3 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 4 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 5 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
- 6 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 7 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
- 8 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
- 9 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
- 10 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
- 11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:01
- 12 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
- 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
- 14 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
- 15 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
- 16 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
- 17 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
- 18 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
- 19 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
- 20 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
- 21 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
- 22 Anthony Roux (Fra) Fdj.fr
- 23 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 24 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
- 25 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
- 26 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
- 27 Marco Marcato (Ita) Cannondale
- 28 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
- 29 Arnold Jeannesson (Fra) Fdj.fr
- 30 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
- 31 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
- 32 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
- 33 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
- 34 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
- 35 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 36 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
- 37 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
- 38 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
- 39 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
- 40 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
- 41 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:01:09
- 42 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 0:01:11
- 43 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:01:20
- 44 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:01:28
- 45 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
- 46 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 47 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 48 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
- 49 Yoann Offredo (Fra) Fdj.fr
- 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 51 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
- 52 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
- 53 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 54 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
- 55 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
- 56 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
- 57 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:01:36
- 58 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:01:57
- 59 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing 0:02:22
- 60 Moreno Moser (Ita) Cannondale 0:02:55
- 61 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:03:35
- 62 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge 0:03:54
- 63 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 64 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:05:00
- 65 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
- 66 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
- 67 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
- 68 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 69 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:05:03
- 70 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:05:05
- 71 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 72 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
- 73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
- 74 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
- 75 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:06:28
- 76 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
- 77 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo
- 78 David Boucher (Bel) Fdj.fr 0:10:36
- 79 Geoffrey Soupe (Fra) Fdj.fr
- 80 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
- 81 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
- 82 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 83 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 84 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
- 85 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
- 86 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
- 87 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
- 88 Nathan Earle (Aus) Team Sky
- 89 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
- 90 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 91 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
- 92 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
- 93 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
- 94 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
- 95 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
- 96 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
- 97 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
- 98 Ian Stannard (GBr) Team Sky
- 99 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
- 100 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
- DSQ Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- DNF Yohann Gene (Fra) Team Europcar
- DNF Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
- DNF Tony Hurel (Fra) Team Europcar
- DNF Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
- DNF Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
- DNF Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
- DNF Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
- DNF Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- DNF Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- DNF Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
- DNF Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
- DNF Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
- DNF José Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
- DNF Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
- DNF Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
- DNF Laurent Pichon (Fra) Fdj.fr
- DNF Benoît Vaugrenard (Fra) Fdj.fr
- DNF Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha
- DNF Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- DNF Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- DNF Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
- DNF Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
- DNF Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
- DNF Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
- DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
- DNF Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
- DNF Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
- DNF Christian Knees (Ger) Team Sky
- DNF Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
- DNF Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
- DNF Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
- DNF David Millar (GBr) Garmin Sharp
- DNF Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
- DNS Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
- DNS Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
- Sprint 1:
- 1 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing 8 pkt
- 2 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 5
- 3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 3
- Sprint 2:
- 1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 8 pkt
- 2 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 5
- 3 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 3
- Sprint 3:
- 1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 8 pkt
- 2 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert 5
- 3 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 3
- Lotna premia 1:
- 1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 10 pkt
- 2 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 8
- 3 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 6
- 4 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 4
- 5 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2
- Lotna premia 2:
- 1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 12 pkt
- 2 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert 9
- 3 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 7
- 4 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 5
- 5 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 3
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 13:18:53
- 2 BMC Racing Team 0:01:16
- 3 Movistar Team
- 4 Lotto Belisol 0:01:31
- 5 Orica GreenEdge 0:01:41
- 6 Garmin Sharp 0:01:43
- 7 Lampre-Merida 0:01:50
- 8 Team Giant-Shimano 0:01:58
- 9 Fdj.fr
- 10 Team Katusha
- 11 AG2R La Mondiale
- 12 Topsport Vlaanderen - Baloise 0:02:10
- 13 Wanty - Groupe Gobert
- 14 Trek Factory Racing 0:02:12
- 15 Cannondale 0:03:10
- 16 Team Sky 0:05:35
- 17 Tinkoff-Saxo 0:05:43
- 18 Belkin-Pro Cycling Team 0:09:29
- 19 Astana Pro Team 0:11:06
- DNF Team Europcar
Klasyfikacja generalna po 7. etapie:
- 1 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 25:30:15
- 2 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:07
- 3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:13
- 4 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:33
- 5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:34
- 6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:38
- 7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:48
- 8 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:00:56
- 9 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp 0:01:04
- 10 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:01:11
- 11 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:01:15
- 12 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:01:32
- 13 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:01:34
- 14 Arnold Jeannesson (Fra) Fdj.fr 0:01:51
- 15 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 0:01:57
- 16 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:02:10
- 17 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 0:02:23
- 18 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:02:40
- 19 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:03:09
- 20 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:05:59
- 21 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 0:08:08
- 22 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale 0:08:20
- 23 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:08:24
- 24 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:09:34
- 25 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro Cycling Team 0:11:01
- 26 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:11:08
- 27 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:11:29
- 28 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert 0:12:07
- 29 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 0:12:13
- 30 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team 0:12:23
- 31 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert 0:12:46
- 32 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 0:12:51
- 33 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:14:11
- 34 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 0:14:22
- 35 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:14:36
- 36 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:14:43
- 37 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:15:38
- 38 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert 0:17:10
- 39 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:18:02
- 40 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:18:10
- 41 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:18:54
- 42 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:19:48
- 43 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 0:20:14
- 44 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 0:20:21
- 45 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:20:33
- 46 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 0:20:34
- 47 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 0:21:36
- 48 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team 0:23:37
- 49 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 0:23:50
- 50 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge 0:23:54
- 51 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing 0:24:23
- 52 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:24:53
- 53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:24:57
- 54 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:25:06
- 55 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo 0:25:21
- 56 Yoann Offredo (Fra) Fdj.fr 0:25:32
- 57 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 0:25:57
- 58 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 59 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
- 60 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:27:02
- 61 Anthony Roux (Fra) Fdj.fr 0:27:39
- 62 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:29:20
- 63 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:29:34
- 64 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 0:29:44
- 65 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing 0:29:56
- 66 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:29:57
- 67 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:30:08
- 68 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:30:51
- 69 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:32:27
- 70 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:32:36
- 71 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 0:33:31
- 72 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo 0:35:42
- 73 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 0:36:05
- 74 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:38:09
- 75 Moreno Moser (Ita) Cannondale 0:38:18
- 76 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp 0:39:15
- 77 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida 0:39:39
- 78 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:41:00
- 79 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:41:58
- 80 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano 0:42:05
- 81 Geoffrey Soupe (Fra) Fdj.fr 0:42:15
- 82 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert 0:42:48
- 83 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 0:43:06
- 84 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 0:43:20
- 85 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:44:18
- 86 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:44:24
- 87 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida 0:44:26
- 88 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:46:02
- 89 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 0:47:03
- 90 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:48:54
- 91 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 0:49:19
- 92 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 0:49:53
- 93 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:50:47
- 94 David Boucher (Bel) Fdj.fr 0:51:06
- 95 Nathan Earle (Aus) Team Sky 0:51:46
- 96 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:53:19
- 97 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 0:53:52
- 98 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:54:35
- 99 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:57:19
- 100 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 0:58:27
- Klasyfikacja punktowa:
- 1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 87 pkt
- 2 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 86
- 3 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 53
- 4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 52
- 5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 52
- 6 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 47
- 7 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 46
- 8 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 46
- 9 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro Cycling Team 44
- 10 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 42
- 11 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 36
- 12 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert 33
- 13 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 30
- 14 Marco Marcato (Ita) Cannondale 29
- 15 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 29
- 16 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 28
- 17 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 26
- 18 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert 26
- 19 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing 25
- 20 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 24
- 21 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 22
- 22 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 22
- 23 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 20
- 24 Moreno Moser (Ita) Cannondale 20
- 25 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 19
- 26 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 17
- 27 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 16
- 28 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 15
- 29 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 14
- 30 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 13
- 31 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol 13
- 32 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 13
- 33 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 13
- 34 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 12
- 35 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 11
- 36 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 11
- 37 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo 10
- 38 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 10
- 39 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 9
- 40 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 8
- 41 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo 8
- 42 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 5
- 43 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano 5
- 44 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 3
- 45 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp 3
- 46 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 3
- Klasyfikacja najaktywniejszych:
- 1 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 64 pkt
- 2 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert 40
- 3 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 31
- 4 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 29
- 5 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha 25
- 6 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 24
- 7 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 23
- 8 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 22
- 9 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 18
- 10 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 12
- 11 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 10
- 12 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 9
- 13 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 9
- 14 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge 8
- 15 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 8
- 16 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo 8
- 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 8
- 18 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 7
- 19 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 6
- 20 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp 6
- 21 Arnold Jeannesson (Fra) Fdj.fr 6
- 22 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 4
- 23 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise 4
- 24 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 4
- 25 Moreno Moser (Ita) Cannondale 4
- 26 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 4
- 27 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 2
- 28 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 2
- 29 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert 2
- Klasyfikacja drużynowa:
- 1 Garmin Sharp 76:38:53
- 2 BMC Racing Team 0:04:10
- 3 Belkin-Pro Cycling Team 0:05:27
- 4 Lotto Belisol 0:07:00
- 5 Team Katusha 0:07:31
- 6 Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:12:22
- 7 Lampre-Merida 0:17:08
- 8 Movistar Team 0:17:49
- 9 Team Giant-Shimano 0:21:21
- 10 AG2R La Mondiale 0:21:48
- 11 Topsport Vlaanderen - Baloise 0:23:57
- 12 Fdj.fr 0:29:07
- 13 Wanty - Groupe Gobert 0:30:05
- 14 Team Sky 0:30:14
- 15 Cannondale 0:34:24
- 16 Astana Pro Team 0:37:32
- 17 Orica GreenEdge 0:43:08
- 18 Trek Factory Racing 0:45:14
- 19 Tinkoff-Saxo 0:51:53