TdF: Kwiatkowski i Gołaś w składzie OPQS

Skład Omega Pharma-Quick Step na Tour de France 2014

Criterium du Dauphine,Michał Gołaś,Michał Kwiatkowski,Omega Pharma-Quick Step
Eskortowany przez Michała Gołasia (Omega Pharma-Quick Step), Michał Kwiatkowski pokonuje ostatnie metry etapu Sirotti

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś znaleźli się w składzie ekipy Omega Pharma-Quick Step na tegoroczny Tour de France. Kwiatkowski, 11. kolarz ubiegłorocznego wyścigu, walczyć będzie o zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej Wielkiej Pętli.

Kwiatkowski ponownie znalazł się w składzie belgijskiej ekipy na Wielką Pętlę. W ubiegłym roku Polak także stanął na starcie Tour de France i długo walczył o koszulkę najlepszego młodzieżowca, zajmując ostatecznie 11. miejsce w wyścigu. Dla Gołasia, natomiast, będzie to debiur w Tour de France.

Kwiatkowski, po znakomitym początku sezonu, gdzie wygrał m.in. Strade Bianche, a także stawał na podium w ardeńskich klasykach, zanotował spadek formy w Criterium du Dauphine, z którego w ostateczności się wycofał. W ubiegłym tygodniu jednak wywalczył tytuł Mistrza Polski w jeździe na czas, czym zasygnalizował powrót do wysokiej formy i pokazał, że znów będzie liczył się w walce o czołowe lokaty na Tour de France.

Gołaś, podobnie jak w ubiegłych sezonach na Giro d'Italia, będzie miał za zadanie pomagać Cavendishowi, który będzie walczył o zwycięstwa etapowe, jak i Kwiatkowskiemu, ktory walczyć będzie w górach. Polak dopiero niedawno wrócił do ścigania po kontuzji. 

Cavendish i Kwiatkowski będą liderami ekipy i to właśnie wokół nich został zbudowany zespół. Brytyjczyk, zwycięzca 25 etapów na Tour de France, będzie miał w swoim pociągu, oprócz Gołasia, tak doświadczonych sprinterów jak Mark Renshaw i Alessandro Petacchi, oraz doświadczonych Tonego Martina, Niki Terpstrę, Matteo Trentina. Jan Bakelants, który wygrał 2. etap zeszłorocznej Wielkiej Pętli, został desygnowany do pomocy Kwiatkowskiemu w górach.

Martin, Mistrz Świata w jeździe na czas, będzie równie pomocny na płaskich odcinkach, jak i w górach. Terpstra, z kolei, zwycięzca tegorocznego Paryż-Roubaix, będzie szczególnie przydatny przy prowadzeniu swojej ekipy na 5. etapie wyścigu.

Skład Omega Pharma-Quick Step na Tour de France 2014:
Jan Bakelants
Mark Cavendish
Michal Gołaś
Michal Kwiatkowski
Tony Martin
Alessandro Petacchi
Mark Renshaw
Niki Terpstra
Matteo Trentin

Podobne artykuły