TdF: Froome jedzie po zwycięstwo

Skład Team Sky na Tour de France 2014

Drukuj
Criterium du Dauphine,Team Sky,Chris Froome
Zrelaksowany lider wyścigu, Chris Froome (Team Sky), przed startem 6. etapu Sirotti

Z silnym wsparciem jedzie na Tour de France ubiegłoroczny zwycięzca, Chris Froome (Team Sky). Brytyjczyk ma ze sobą bardzo mocny skład, jednak brak w nim Bradleya Wigginsa.

Froome, zwycięzca Tour de France z 2013 roku, w ostatnich tygodniach miał nierówną formę – wygrał Tour de Romandie i przewodził w Criterium du Dauphine, wygrywając dwa etapy, jednak w końcówce osłabł i ostatecznie wypadł z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej.

Urodzony w Kenii Brytyjczyk wciąż jednak zaliczany jest do głównych faworytów wyścigu i ma wszelkie podstawy, by myśleć o obronie tytułu. W górach Froome będzie mógł liczyć przede wszystkim na Richiego Porte, Mikel Nieme, Vasila Kiryienkę, Davida Lopeza i Xabiera Zadnio, których jedynym zadaniem będzie praca na swojego lidera w górach.

Bernhard Eisel i Geraint Thomas będą prowadzić Frooma na bardzo ważnym, 5. etapie wyścigu, prowadzącego po brukach, natomiast weteran Danny Pate będzie ważnym punktem na płaskich etapach.

W składzie Team Sky na tegoroczną Wielką Pętlę nie znalazł się Bradley Wiggins, zwycięzca wyścigu z 2012 roku. Spór o Wigginsa – czy Brytyjczyk powinien znaleźć się w składzie Team Sky, gdyż jego relacje z Froomem wciąż nie są idealne, a jego forma także nie była najwyższa – trwał od kilku miesięcy, ale ostatecznie Dave Brailsford zdecydował się nie brać Wigginsa do Francji, mimo iż ten uplasował się w dziesiątce Paryż-Roubaix i Tour of California, a także wywalczył tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas.

Skład Team Sky na Tour de France 2014:
Chris Froome
Richie Porte
Geraint Thomas
Mikel Nieve
Bernhard Eisel
Vasil Kiryienka
David López
Danny Pate
Xabier Zandio