ME: 6. miejsce Wawaka

Bartłomiej Wawak zajął 6. miejsce w Mistrzostwach Europy w Maratonie, rozegranych w Irlandii. Zwyciężył Christoph Sauser (Szwajcaria), który wyprzedził Jaroslava Kulhavego (Czechy).

Kolarze rywalizowali na dystansie 93 kilometrów, w trakcie których pokonywali prawie 2200 metrów w pionie. Wawak, który w ubiegłym roku wywalczył tytuł w kategorii młodzieżowców, do zwycięzcy stracił 9 minut, przyjeżdżając na metę na 6. pozycji. Kolarz ekipy JBG2 Professional MTB Team od startu plasował się w czołówce, jadąc razem z Adrianem Brzózką w grupie pościgowej za faworytami wyścigu. Starszy z braci Brzózka na mecie zameldował się na 9. miejscu, finiszując 35 sekund za Wawakiem. Ta dwójka wyprzedziła ubiegłorocznego Mistrza Europy, Albana Lakatę (Austria), który zajął 10. miejsce.

18. miejsce zajął kolejny z naszych reprezentantów, Adrian Brzózka, natomiast 30. był Aleksander Dorożała. Dariusz Mirosław i Tomasz Michalski uplasowali się odpowiednio na 33. i 38. miejscu.

W wyścigu elity kobiet (75km i 1925 metrów przewyższenia) 8. miejsce zajęła Michalina Ziółkowska, poprawiając się o jedno oczko w stosunku do ubiegłorocznego wyścigu. Polka do zwyciężczyni, Terezy Hurikovej (Czechy), straciła prawie 15 minut.