BR: Etap Bennetta, Bawaria Thomasa

Paryż Nicea,Team Sky,Geraint Thomas
Geraint Thomas (Team Sky) ochraniany przez swoich kolegów z ekipy Sirotti

Sam Bennett (NetApp Endura) wygrał ostatni etap Bayer Rundfahrt. Tryumf w całym wyścigu, dzięki wczorajszej wygranej czasówce, zgarnął Geraint Thomas (Team Sky).

Etap 5. liczył niespełna 160 km i prowadził z Wassertrüdingen do Nürnberg. Trasa miała w swoim profilu kilka wymagających wzniesień, natomiast końcówka rozgrywana była na 11 rundach, na których również ulokowany był podjazd.

Pomimo trasy sprzyjającej atakom, do mety dojechał cały peleton, z którego najlepszym sprinterem okazał się Sam Bennett (NetApp Endura), wyprzedzając Yauheniego Hutarovicha (Ag2r Le Mondiale) oraz Raymonda Kredera (Garmin Sharp). Lider wyścigu Geraint Thomas (Team Sky) dojechał na wysokiej 11 pozycji w peletonie i nie poniósł żadnych strat czasowych, wygrywając tym samym 35. edycję wyścigu Bayern Rundfahrt. Drugie miejsce w generalce przypadło Mathiasowi Frankowi (IAM Cycling). Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Vasil Kiryienka (Team Sky).

Najwyżej z Polaków finiszował dziś Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice), który zajął 22. miejsce. Najlepszym kolarzem pomarańczowych w tym wyścigu okazał się Branislau Samoilau, plasując się na 18. pozycji w klasyfikacji generalnej. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w generalce został Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który zajął 29. lokatę.