Szmyd, Gesink, Paolini, Horner

Drukuj
Sylwester Szmyd (Movistar) po skończonej pracy dojeżdża na metę Fot.: Sirotti

Szmyd we wstępnym składzie Movistar na Giro. Gesink robi przerwę w karierze. Paolini przymierzany do ekipy Alonso. Horner rezygnuje ze startu w Giro.

Sylwester Szmyd (Movistar) znalazł się wśród 10 kolarzy swojej ekipy, którzy mają wystartować w tegorocznym Giro d’Italia. Polak, który w poprzednich latach wiele razy startował we włoskim Tourze, będzie jednym z kolarzy, którzy pomagać będą Nairo Quintanie w walce o zwycięstwo.

Robert Gesink (Belkin) postanowił wstrzymać swoją karierę do czasu wyjaśnienia przyczyn arytmii serca, na którą cierpi od kilku lat. Choć lekarze niw wyrazili sprzeciwu, jeśli chodzi o ściganie Holendra, to jednak ten zamierza w spokoju zbadać przyczynę dolegliwości. Holender uskarżał się na poważne problemy z sercem już podczas ubiegłorocznego Giro. Lekarze przypuszczają, że za problemami Gesinka stoi stres, konkretnie ten spowodowany śmiercią jego ojca w 2010 roku, który zginął w wypadku podczas treningu MTB.

Według belgijskich mediów Luca Paolini (Katiusza) prowadzi rozmowy z ekipą Fernando Alonso, która ma pojawić się w peletonie w przyszłym sezonie. Jak podaje Sportwereld, oświadczony Włoch miałby podpisać kontrakt obowiązujący od przyszłego roku i już rozmawiał z Paolo Bettinim, który obejmie rolę dyrektora sportowego w ekipie. Wiaczesław Ekimow, z kolei, dyrektor sportowy Katiuszy, zapewnił, że zarówno Paolini, jak i Alexander Kristoff, o którym mówiło się, że także opuści Katiuszę, mają kontrakty z zespołem ważne do końca 2015 roku.

Chris Horner (Lampre-Merida) nie wystartuje w tegorocznym Giro d’Italia. Amerykanin, który w ubiegłym tygodniu uległ wypadkowi podczas treningu, spędził tydzień w szpitalu ze złamanym żebrem i przebitym płucem, co wykluczyło jego start w majowym wyścigu. Dyrektor włoskiej ekipy, Brent Copeland, zasugerował, że Horner mógłby wystartować w Tour de France, gdzie wspomagałby Rui Costę, i gdzie mógłby przygotować się do obrony tytułu w hiszpańskiej Vuelcie.