Podium Polek za granicą

Anna Szafraniec,Kross Racing Team,Kamptal Klassik Trophy
Anna Szafraniec (Kross Racing Team) mija linię mety na Kamptal Klassik Trophy Kross

Paula Gorycka i Monika Żur (4F Racing) zajęły dwa pierwsze miejsca na podium w wyścigu 3. kategorii w portugalskiej miejscowości Leiria. W austriackim Kamptal-Klassik-Trophy drugie miejsce zajęła Anna Szafraniec (Kross Racing Team).

Wyścig w Leirii, zaliczany do Pucharu Portugalii, został zdominowany przez zawodniczki 4R Racing Team, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęła Gorycka, która o 51 sekund wyprzedziła Żur, natomiast trzecia była Lucia Vazquez Crespo (Hiszpania), która do Goryckiej straciła 1.07.

Bardzo licznie reprezentowany był nasz kraj w austriackim Kamptal-Klassik-Trophy, wyścigu 1. kategorii. W elicie kobiet drugie miejsce zajęła Anna Szafraniec (Kross Racing Team), ustępując jedynie Blazie Klemencic (Feenstra Felt p/b Kenda). Polka na mecie zameldowała się 22 sekundy po zwyciężczyni. 8. miejsce zajęła kolejna z Polek, Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra).

Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Marek Konwa (Betch.nl Superior Brentjens MTB Racing Team), który zajął 8. miejsce, tracąc do zwycięzcy, Jana Skarnitzla (Sram Rubena Trek), 2.10. na 14. pozycji uplasował się Mariusz Kowal (JBG2 Professional MTB Team).