Degenkolb finiszował najszybciej z kilkudziesięcioosobowej grupy, która dojechała do mety w Wevelgem. Za Niemcem finiszowali Demare i Sagan, a dalej uplasowali się dwaj Belgijscy specjaliści od klasyków – Sep Vanmarcke (Belkin) i Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step). W brukowanym klasyku, który najbardziej faworyzuje sprinterów, Niemiec okazał się najszybszy, potwierdzając dobrą formę z wyścigu Paryż-Nicea, gdzie wygrał jeden z etapów. W końcówce z walki o zwycięstwo wykluczeni zostali Andre Greipel (Lotto Belisol) i Tyler Farrar (Garmin-Sharp), typowani na faworytów przed startem.
Jeszcze zanim doszło do sprinterskiego finiszu peleton skasował ucieczkę trójki kolarzy - Stijna Devoldera (Trek Factory Racing), Silvana Dilliera (BMC Racing Team) i Andreya Amadora (Movistar), którzy zaatakowali po ostatnim podjeździe pod Kemmelberg, który usytuowany był na 40 kilometrów przed metą. Ostatecznie ta trójka została doścignięta na kilometr przed metą.
Żadna z ekip nie zdołała zdominować sprintu, a kolarze jechali ławą. Za plecami czołówki doszło wtedy do kraksy, która podzieliła grupę. W wyrównanym pojedynku ramię w ramię walczyli Degenkolb i Demare, ale minimalnie lepszy okazał się kolarz Giant-Shimano, zgarniając pierwsze zwycięstwo w wiosennym klasyku.
Więcej informacji wkrótce.
Wyniki:
- 1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 5:34:37
- 2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
- 3 Peter Sagan (Svk) Cannondale
- 4 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
- 5 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 6 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 7 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
- 8 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
- 9 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
- 10 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
- 11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
- 12 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura
- 13 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
- 14 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
- 15 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 16 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 17 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
- 18 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
- 19 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
- 20 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 21 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
- 22 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
- 23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
- 24 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
- 25 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
- 26 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
- 27 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
- 28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
- 29 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka 0:00:04
- 30 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:00:06
- 31 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
- 32 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:00:09
- 33 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:00:10
- 34 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
- 35 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert 0:00:16
- 36 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
- 37 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 0:00:19
- 38 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
- 39 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
- 40 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
- 41 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
- 42 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
- 43 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
- 44 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
- 45 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp
- 46 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 47 Christian Knees (Ger) Team Sky
- 48 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
- 49 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
- 50 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 51 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
- 52 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
- 53 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano 0:00:27
- 54 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura
- 55 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
- 56 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
- 57 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
- 58 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
- 59 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
- 60 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
- 61 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
- 62 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
- 63 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
- 64 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
- 65 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
- 66 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
- 67 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 68 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
- 69 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 70 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
- 71 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 72 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
- 73 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 74 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
- 75 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
- 76 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
- 77 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
- 78 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
- 79 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:02:08
- 80 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 0:02:27
- 81 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
- 82 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:02:39
- 83 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura 0:03:27
- 84 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert 0:04:07
- 85 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
- 86 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:04:28
- 87 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
- 88 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
- 89 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
- 90 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura
- 91 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 92 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
- 93 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
- 94 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
- 95 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
- 96 Matthias Krizek (Aut) Cannondale
- 97 Nicola Testi (Ita) Androni Giocattoli
- 98 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 99 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano
- 100 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
- 101 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
- 102 Robert Wagner (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
- 103 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
- 104 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
- 105 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
- 106 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
- 107 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
- 108 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 109 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
- 110 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
- 111 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
- 112 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
- 113 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- 114 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 115 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- 116 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
- 117 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
- 118 David Boucher (Fra) FDJ.fr 0:08:11
- 119 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
- 120 Edward King (USA) Cannondale
- 121 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
- 122 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
- 123 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
- 124 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
- 125 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
- 126 Kevyn Ista (Bel) IAM Cycling
- 127 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
- 128 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
- 129 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
- 130 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
- 131 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
- 132 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha 0:13:04
- 133 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
- 134 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
- 135 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
- 136 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- 137 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
- 138 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
- 139 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
- 140 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
- 141 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
- 142 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:14:29
- 143 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
- 144 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
- 145 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
- 146 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
- 147 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
- 148 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
- 149 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
- 150 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
- 151 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
- 152 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
- 153 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
- DNS Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
- DNF Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
- DNF Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
- DNF Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
- DNF Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
- DNF David Millar (GBr) Garmin Sharp
- DNF Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
- DNF Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
- DNF Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
- DNF Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
- DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
- DNF André Greipel (Ger) Lotto Belisol
- DNF Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
- DNF Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
- DNF Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
- DNF Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
- DNF Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
- DNF Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
- DNF Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
- DNF Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
- DNF Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
- DNF Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
- DNF Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
- DNF Luca Paolini (Ita) Team Katusha
- DNF Christopher Sutton (Aus) Team Sky
- DNF Luke Rowe (GBr) Team Sky
- DNF Ian Stannard (GBr) Team Sky
- DNF Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
- DNF Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
- DNF Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
- DNF Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
- DNF Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
- DNF Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
- DNF Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
- DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
- DNF Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
- DNF Bradley Potgieter (RSA) MTN - Qhubeka
- DNF Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp - Endura
- DNF Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
- DNF Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
- DNF Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
- DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
- DNF James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
- DNF Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- DNF Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
- DNF Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise