Włoszczowska 4. na Cyprze

Maja Włoszczowska,Liv Pro XC Women’s Team
Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Women’s Team) i model Obsess Advanced Giant

Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Women’s Team) zajęła 4 miejsce w wyścigu XC w Voroklini, zamykającym tegoroczną edycję Cyprus Sunshine Cup. Zwycięstwo w dzisiejszym wyścigu, jak i w całym cyklu, odniosła jej klubowa koleżanka, Jolanda Neff.

Panie rozgrywały swój wyścig na 6-kilometrowej trasie, pokonywanej cztery razy, ze 180 metrami przewyższenia. Włoszczowska, dla której był to pierwszy wyścig w tym sezonie, straciła do zwyciężczyni nieco ponad dwie minuty, plasując się na czwartym miejscu w bardzo mocnej stawce.

Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły Neff oraz Blaza Klemencic (Feenstra-Felt-Kenda), które na mecie dzieliło jedynie 6 sekund. Neff udało się pokonać rywalkę mimo przebitej opony w trakcie wyścigu. Za tą dwójką uplasowała się Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Multivan Merida), a dalej Włoszczowska, która o 12 sekund wyprzedziła Sabine Spitz (Sabine Spitz Haibike Pro Team). Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowała się Katarzyna Solus-Miśkowicz (Kross Racing Team), natomiast 15. i 16. miejsce zajęły zawodniczki (4F Racing Team) – Paula Gorycka i Monika Żur. 23. lokatę wywalczyła Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra).

Neff oprócz zwycięstwa w dzisiejszym wyścigu zgarnęła także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzięki dwóm wygranym wyścigom Szwajcarka zgromadziła na koncie 200 punktów i o 35 wyprzedziła Klemencic i o kolejne 10 Spitz.

23 Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) 1:28:33.382

W wyścigi mężczyzn, rozgrywanym na dystansie 36 kilometrów, triumfował Czech, Ondrej Cink (Multivan Merida), który o niespełna 20 sekund wyprzedził swojego rodaka, Jana Skarnitzla (Sram Rubena Trek). Za nimi uplasowała się dwójka kolarzy Multivan Merida – Thomas Litscher i Rudi Van Houts, a pierwszą piątkę uzupełnił Wolfram Kurschat (Topeak Ergon Racing Team). Dwaj Polacy, Kornel Osicki (Kross Racing Team) i Marek Konwa (BETCH.nl Superior Brentjens MTB Racing Team), uplasowali się na odległych pozycjach, zajmując odpowiednio 27. i 33. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Cyprus Sunshine Cup triumfował Cink, który w etapowym wyścigu Afxentia zajął drugie miejsce, i ze 190 punktami na koncie o 15 wyprzedził Skarnitzla. Trzecie miejsce w tabeli zajął Van Houts, natomiast na 17. pozycji w generalce uplasował się Osicki.