TMŚ: Dalsze miejsca Polaków

Torowe Mistrzostwa Świata (26.02-02.03.2014, CM, Cali, Kolumbia)

Torowe Mistrzostwa Świata w Pruszkowie w 2009 roku

Odległe miejsca zajęli nasi reprezentanci czwartego dnia Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Cali.

Przedostatniego dnia Mistrzostw Świata do walki stanęło czterech naszych reprezentantów – Damian Zieliński i Kamil Kuczyński walczyli w sprincie indywidualnym, Małgorzata Wojtyra w wyścigu punktowym, a Katarzyna Pawłowska rozpoczęła rywalizację w omnium.

Dwaj pierwsi niestety nie zaliczą występu w sprincie do najbardziej udanych. Choć obaj przebrnęli kwalifikacje, zajmując odpowiednio 18. i 24. miejsce, to jednak w 1/16 finału trafili na mocniejszych rywali. Zieliński przegrał walkę z dwukrotnym złotym medalistą tych Mistrzostw, Francois Pervisem, natomiast Kuczyński przegrał Jeffreyem Hooglandem (Holandia). Pervis przebrnął przez kolejne rundy eliminacji i w jutrzejszym półfinale zmierzy się z Denisem Dimitrievem (Rosja), natomiast w drugim półfinale walczyć będą Stefan Botticher (Niemcy) i Matthew Gleatzer (Australia).

W rywalizacji kobiet, z kolei, w półfinałach zmierzyły się Kristina Vogel (Niemcy) i Lin Junhong (Chiny) oraz Tianshi Zhong (Chiny) i Jessica Varnish (Wielka Brytania). Zwycięsko z tych pojedynków wyszły Vogel i Zhong, natomiast w finale górą byłą Vogel, srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw.

Dopiero 12. miejsce w wyścigu punktowym zajęła Małgorzata Wojtyra, choć już na pierwszym lotnym finiszu zdobyła 3 punkty. Potem jednak Polka nie punktowała już tak dobrze i ostatecznie na swoim koncie zgromadziła 4 punkty. Zwycięstwo odniosła Amy Cure (Australia), która wraz z kilkoma innymi zawodniczkami nadrobiła jedno okrążenie, a sama punktowała na pięciu sprintach, dwa z nich wygrywając. Cure, z 38 punktami, wyprzedziła o 3 punkty Stephanie Pohl (Niemcy) i o kolejne trzy Jasmin Glaesser (Kanada).

5. miejsce po trzech pierwszych konkurencjach omnium zajmuje Katarzyna Pawłowska. Polka w wyścigu ze startu lotnego była 8., zajęła 5. miejsce w wyścigu punktowym i 10. miejsce w wyścigu eliminacyjnym. Z 23 punktami plasuje się 14 punktów od podium. W tabeli, z 4 punktami, prowadzi Sarah Hammer (USA).

W omnium mężczyzn prowadzenie obronił Thomas Boudat (Francja). Boudat w wyścigu na dochodzenie był siódmy, drugi w scratchu i trzeci w wyścigu na kilometr i łącznie uzyskał 24 punkty. 4 punkty więcej zgromadził na koncie Tim Veldt (Holandia), a trzeci był Viktor Manakow (Rosja), z 32. punktami.