Alonso, Cannondale, Mistrzostwa Świata, Wiggins

Tour Down Under,Cannondale,Elia Viviani
Kolarze Cannondale liczą na sprinterskie umiejętności Elii Vivianiego Sirotti

Fernando Alonso połączy się z Cannondale? Mistrzostwa Świata w 2016 przesunięte na październik. Wiggins celuje w Paryż-Roubaix i Vuelta a Espana.

Fernando Alonso prowadzi rozmowy z właścicielami ekipy Cannondale w sprawie ewentualnego przejęcia Amerykańskiego zespołu. Alonso, który zamierza stworzyć nową drużynę na początku sezonu 2015, zapowiedział pozyskanie kilku czołowych kolarzy, jednak zależy mu też na licencji World Tour, stąd też rozmowy z Cannondale. Ewentualne przejęcie lub połączenie sił pozwoliłoby Alonso na automatyczne uzyskanie licencji World Tour i start w najważniejszych wyścigach z kalendarza.

 

Mistrzostwa Świata w Katarze w 2016 mogą zostać przesunięte z terminu wrześniowego na połowę października. Eddy Merckx, odpowiedzialny za organizację Tour of Qatar, powiedział w rozmowie z La Gazzetta dello Sport, że prawdopodobne jest przesunięcie Mistrzostw na termin od 9 do 16 października. Jest to spowodowane wysokimi temperaturami, jakie we wrześniu panują w Katarze, choć w październiku są równie wysokie i wynoszą średnio 35 stopni. Merckx zdementował także pogłoski o wybudowaniu sztucznej trasy na wyścig i utworzeniu podjazdów specjalnie na Mistrzostwa.    

 

Bradley Wiggins (Team Sky) zapowiedział walkę o czołowe miejsca w Paryż-Roubaix, który ma być głównym celem na początku sezonu Brytyjczyka, zwycięzcy Tour de France z 2012 roku. Następnie Wiggins stanie na starcie Tour of California i Tour de France, gdzie chciałby znów wskoczyć na podium, jednak z jego wypowiedzi można wnioskować, że to Chris Froome będzie liderem Team Sky. Wiggins, natomiast powalczy o zwycięstwo we Vuelta a Espana.

Podobne artykuły