Z peletonu...

Boonen, Lampre-Merida, Cooke, Ballan

Drukuj

Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step) rozpocznie swój sezon w Argentynie, wyścigiem Tour de San Luis. Belg, który ten sezon miał stracony przez kontuzje, wznowił treningi dwa miesiące temu i powoli przygotowuje się do styczniowych startów.

Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step) rozpocznie swój sezon w Argentynie, wyścigiem Tour de San Luis. Belg, który ten sezon miał stracony przez kontuzje, wznowił treningi dwa miesiące temu i powoli przygotowuje się do styczniowych startów.Głównym celem Boonena w przyszłym sezonie jest walka o piąte zwycięstwo w Paryż-Roubaix, nie wyklucza także ponownego startu w Tour de France.

Złodzieje okradli bazę ekipy Lampre-Merida w Usmate Velato pod Mediolanem. Łącznie łupem złodziei padło aż 111 rowerów, na których kolarze mieli trenować na nadchodzącym zgrupowaniu i ścigać się w przyszłym sezonie. Oprócz rowerów – szosowych, treningowych, do jazdy na czas i na brukowane klasyki – skradziono także osprzęt, w tym koła Fulcrum, napęd Shimano Dura Ace Di2, mierniki mocy Garmin i SRM. Szczegółowa lista znajduje się na stronie zespołu.

Baden Cooke (Orica GreenEdge) postanowił zakończyć karierę. Australijczyk przez 14 lat ścigał się w zawodowym peletonie, wygrywając m.in. klasyfikację punktową Tour de France w 2003 roku i etap podczas tej edycji. Cooke w swojej karierze ścigał się w ekipach Francaise des Jeux, Saxo Bank, a ostatnie dwa sezony spędził w Orica GreenEdge. Jego kontrakt z zespołem kończył się w tym roku i nie został przedłużony.

Na 16 stycznia Alessandro Ballan (BMC Racing) został wezwany na przesłuchanie przed Włoski Komitet Olimpijski (CONI) w sprawie podejrzeń o stosowanie dopingu przez Włocha. Były Mistrz Świata podejrzany jest o stosowanie dopingu i przetaczanie krwi w 2009 roku i jest jednym z kolarzy, którzy wymieniani są w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Mantovie. CONI wnioskuje o karę dwuletniego zawieszenia dla Ballana, ten natomiast zaprzecza zarzutom i twierdzi, że stosował terapię ozonem.

Fot.: Sirotti