Z peletonu...

Rodriguez, Froome, Alonso, Kloeden, Pellizotti

Drukuj

Joaquin Rodriguez (Katiusza) zamierza walczyć o zwycięstwo w przyszłorocznym Giro dItalia. Hiszpan, który w 2012 roku zajął drugie miejsce, tracąc koszulkę lidera przedostatniego dnia wyścigu, przyznał, że trasa przyszłorocznej edycji bardzo mu pasuje niż trasa Tour de France.

Joaquin Rodriguez (Katiusza) zamierza walczyć o zwycięstwo w przyszłorocznym Giro d’Italia. Hiszpan, który w 2012 roku zajął drugie miejsce, tracąc koszulkę lidera przedostatniego dnia wyścigu, przyznał, że trasa przyszłorocznej edycji bardzo mu pasuje niż trasa Tour de France.Na starcie włoskiego wyścigu w przyszłym sezonie zabraknie tegorocznego zwycięzcy, Vincenzo Nibalego (Astana), który postanowił walczyć o zwycięstwo właśnie w Wielkiej Pętli.

Chris Froome (Team Sky) został zwycięzcą plebiscytu Velo d’Or, organizowanego przez francuski magazyn Velo. Brytyjczyk, zwycięzca Tour de France głosami dziennikarzy z całego świata, został wybrany najlepszym kolarzem minionego sezonu, wyprzedzając zwycięzcę Giro d’Italia, Vincenzo Nibalego (Astana) i Petera Sagana (Cannondale).

Fernando Alonso zarejestrował w Międzynarodowej Unii Kolarskiej swoją przyszłą drużynę. Robocza nazwa zespołu kierowcy Formuły 1 nosi nazwę FACT – Fernando Alonso Cycling Team, a jej ostateczna nazwa ma być znana po ogłoszeniu sponsorów. Alonso planuje stworzyć ekipę World Tour, która miała by ścigać się w peletonie od sezonu 2015. Wcześniej Hiszpan był bliski przejęcia ekipy Euskaltel Euskadi, jednak rozmowy o uratowaniu baskijskiego zespołu ostatecznie zakończyły się fiaskiem.

Andreas Kloeden postanowił zakończyć karierę. Niemiec, dwukrotnie drugi w Tour de France, ostatnie cztery lata kariery spędził w ekipie Radioshack, lecz nie znalazł się w składzie zespołu na przyszły sezon, gdy ekipę przejmie Trek.

Ruch na rzecz wiarygodności kolarstwa (MPCC) przychylił się do transferu Franco Pelizottiego do Astany. Włoch, który do tej pory ścigał się w Androni Giocattoli, a wcześniej odbywał karę zawieszenia za doping, zgodnie z zasadami MPCC, do którego Astana przynależy, nie może ścigać się w World Tour przez dwa lata od zakończenia dyskwalifikacji. Astana, podpisując kontrakt z Pelizottim była świadoma tych warunków, dlatego też Włoch będzie się ścigał dopiero od 2 maja. Do tego czasu będzie mógł jednak trenować w koszulce Astany i uczestniczyć w obozach treningowych zespołu.

Fot.: Sirotti