MŚ: Specialized-lululemon broni tytuł

Szosowe Mistrzostwa Świata (22-29.09.2013, Florencja, Włochy), jazda drużynowa na czas kobiet

Mistrzynie Świata sprzed roku, zawodniczki Specialized-lululemon, wygrały otwierającą tegoroczny czempionat drużynową jazdę na czas kobiet.<br />

We Florencji rozpoczęły się tegoroczne szosowe Mistrzostwa Świata. Pierwszego dnia zaplanowane zostały wyścigi ekip zawodowych na czas, a jako pierwsze na starcie stanęły panie, gdzie do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów, w tym także dwie z Polkami w składzie – Małgorzatą Jasińską z MCipollini Giordana oraz Małgorzatą Wojtyrą z Be Pink.

Wyścig kobiet zdominowały zawodniczki Specialized-lululemon, które zwyciężając obroniły tytuł wywalczony przed rokiem w Holandii. Zawodniczki amerykańskiej ekipy, prowadzone przez Trixi Worrack, Evelyn Stevens i Ellen van Dijk, dystans 42,7 kilometra pokonały w czasie 51.10 i o 1.11 wyprzedziły ekipę Rabo Women Cycling Team, z Marianne Vos w składzie, oraz australijski zespół Orica – AIS.

Zwyciężczynie od startu narzuciły mocne tempo i choć przewodziły stawce na pierwszym punkcie pomiarowym, to ich przewaga nad Orica – AIS wynosiła zaledwie dwie sekundy. Dopiero w drugiej części trasy, na długich płaskich odcinkach, zdecydowanie powiększyły swoją przewagę, która po 27 kilometrach wynosiła już prawie minutę nad ekipami Rabo i Orica – AIS. Do mety w centrum Florencji dojechały już z ponadminutową przewagą i niezagrożone sięgnęły po kolejny złoty medal w tej konkurencji. Srebro przypadło zawodniczkom Rabo, a brąz zdobyły zawodniczki Orica – AIS.

Ekipa Jasińskiej – Mcipollini Giordana – zameldowała się na 5. miejscu, ze stratą 2.18 do zwyciężczyń, a zespół Be Pink z Wojtyrą w składzie, na 11. miejscu, tracąc 3.48