Z peletonu...

Niemiec, Radioshack Leopard, Ag2R La Mondiale, Livestrong

Drukuj

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zapowiedział start w tegorocznym Tour de France. Polak, który w zakończonym w niedzielę Giro dItalia uplasował się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, będzie debiutował w Wielkiej Pętli. Niemiec miałby wspierać kapitana włoskiej ekipy Damiano Cunego.<br />

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zapowiedział start w tegorocznym Tour de France. Polak, który w zakończonym w niedzielę Giro d’Italia uplasował się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, będzie debiutował w Wielkiej Pętli. Niemiec miałby wspierać kapitana włoskiej ekipy – Damiano Cunego.
Producent rowerów Trek ma zostać od przyszłego sezonu głównym sponsorem ekipy Radioshack Leopard, którą do tej pory wspierał, zapewniając kolarzom sprzęt do ścigania. Amerykańska firma ma stać się głównym finansującym ekipę. Wcześniej jednak konieczne jest odkupienie licencji World Tour od Flavio Becci, dotychczasowego sponsora ekipy. W zespole mieliby zostać m.in. Fabian Cancellara oraz bracia Andy i Frank Schleck.

Ekipa Ag2R La Mondiale nie wystartuje w zbliżającym się Dauphine Libere. Francuski zespół postanowił sam zawiesić starty na 8 dni z powodu drugiej wpadki dopingowej w zespole. W trakcie tegorocznego Giro d’Italia Sylvain Georges został złapany na stosowaniu heptaminolu, natomiast jeszcze we wrześniu Seve Houanarda złapano na stosowaniu EPO. Zasady MPCC, ruchu na rzecz wiarygodnego kolarstwa, do którego należy ekipa Ag2R, mówią, że w przypadku dwóch wpadek dopingowych w przeciągu 12 miesięcy zespół powinien zawiesić starty na osiem dni, począwszy od kolejnego wyścigu World Tour. UCI zapowiedziała, że nie będzie nakładać kary finansowej na francuski zespół.

Firma odzieżowa Nike postanowiła zaprzestać współpracy z fundacją Livestrong, której do niedawna przewodził jeszcze Lance Armstrong. Nike, która produkowała kolekcję ubrań dla fundacji, po tym roku zaprzestanie dalszej produkcji, jednak zamierza wywiązać się z wcześniejszej umowy, według której do 2014 roku ma wspierać fundację finansowo.

Fot.: Sirotti