Starty Polaków za granicą

W miniony weekend wielu polskich kolarzy zdecydowało się na starty poza granicami naszego kraju. Przedstawiamy najważniejsze wyniki z sobotnich i niedzielnych wyścigów.<br />

Zwycięstwo Mai Włoszczowskiej (Giant Pro XC Team) w Haiming nie było jedynym, odniesionym przez polskich kolarzy miniony weekend. W wyścigu Pucharu Chorwacji XC triumfował Adrian Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), w Pucharze Świata w maratonie wygrała Magdalena Sadłecka (Sante BSA Tour), natomiast wielu innych zajmowało miejsca na podium.

Kolarze JBG2 Professional MTB Team zdominowali rozegrany w Vodicach drugi wyścig z serii Pucharu Chorwacji XC. Zwycięstwo odniósł Adrian Brzózka, natomiast na 2. i 4. pozycji zameldowali się Piotr Brzózka i Bartłomiej Wawak. Pierwszą dziesiątkę zamknął kolejny kolarz tej ekipy, Tomasz Drożdż, a w kategoriach masters triumfowali zarówno Jacek Brzózka jak i Tomasz Pierwocha.

10 Tomasz Drożdż (JBG2 Professional MTB Team) 1:45:26

W kolejnej rundzie Pucharu Włoch wystartowała ścigająca się we włoskiej ekipie Bi&Esse Aleksandra Dawidowicz. Po piątym miejscu w zeszłym tygodniu, w niedzielę Polka uplasowała się na szóstym miejscu, przyjeżdżając na metę prawie 10 minut po zwyciężczyni, Evie Lechner (Włochy).

6 Aleksandra Dawidowicz (Bi&Esse) 1:30:17

W wyścigu Pucharu Świata w Maratonie, który odbył się w hiszpańskim Sabinanigo rewelacyjnie pojechał Bartosz Banach (Sante BSA Tour), który zajął siódme miejsce w stawce ponad 80 zawodników. Banach przyjechał na metę tuż za zwycięzcą Cape Epic, Stefanem Sahmem, a do zwycięzcy, Jesusa Del Nero Montesa z Hiszpanii, stracił zaledwie cztery minuty. Banach wyprzedził też byłego uczestnika Tour de France, teraz ścigającego się w maratonach MTB, Christopha Bassons z Francji. 17. miejsce zajął inny kolarz Sante BSA Tour, Mariusz Marszałek, a w rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Sadłecka.

40 Adrian Jusiński (Sante BSA Tour) 3:16:52

Polacy licznie stawili się także na wyścigu Pucharu Czech w Teplicach. Na 9. miejscu w wyścigu elity uplasował się Piotr Kurczab (Sante BSA Tour), zajmując jednocześnie czwarte miejsce w klasyfikacji młodzieżowców. 11 był Rafał Alchimowicz (KTM Racing Team Zloty Stok) a 19. Maciej Jeziorski (WKK). Piąte miejsce w wyścigu elity kobiet zajęła Aleksandra Podgórska (Sante BSA Tour), 12. była Sabina Zamroźniak (MTB - Silesia Rybnik), a 14. Stefania Staszel (KS Luboń Skomielna Biała). W kategoriach juniorskich drugie miejsce wywalczyli Rita Malinkiewicz (Goodman Zator) oraz Piotr Konwa (4F Racing Team).