Konwa najlepszy w Chorwacji

Premantura XCO (13.04.2013, C1, Pula, Chorwacja)

Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Team) wygrał wyścig XCO Premantura Rocky Trails, rozegrany w chorwackiej Puli. Na najniższym stopniu podium stanął inny z Polaków, Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team).

Na starcie wyścigu 1. kategorii w Puli stanęło wielu Polaków, którzy z powodzeniem walczyli o czołowe miejsca. Na 1. miejscu w kategorii elity zameldował się Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team), dla którego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Konwa na mecie zameldował się z dużą, ponadminutową przewagą nad Karlem Marktem (Ötztal Scott Racing Team). Trzecie miejsce zajął Adrian Brzózka (JBG2 Professional MTB Team). Tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się Kornel Osicki (Corratec Team), a za nim na metę przyjechał Bartłomiej Wawak (JBG2 Professional MTB Team). Na 14. i 15. pozycji uplasowali się odpowiednio Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team) i Bogdan Czarnota (Kross Racing Team). Na starcie wyścigu elity mężczyzn stanęło ponad 70 kolarzy.

W rywalizacji kobiet trzecie miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), która uległa jedynie dwóm bardziej doświadczonym zawodniczkom, Tanji Zakelj (Unior Tools Team) i Yanie Belomoynie (Superior Brentjens MTB Racing Team). Zakelj na mecie zameldowała się ze zdecydowaną przewagą prawie pięciu minut przed Belomonyą. Piąte miejsce w wyścigu elity kobiet zajęła Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team).

Wyścigów nie ukończyła dwójka z Kross Racing Team – Radosław Rękawek i Anna Szafraniec, dla której był to debiut w nowych barwach, oraz Tomasz Drożdż (JBG2 Professional MTB Team).