Komar wygrywa etap Tour du Maroc

Mateusz Komar (BDC - MarcPol) wygrał siódmy etap wyścigu Tour du Maroc (2.2). Polski zawodnik pokonał w końcówce reprezentanta Słowacji - Roberta Gavendę.

Polaka i Słowaka goniło siedmiu zawodników, jednak żadnemu z nich nie udało się zbliżyć do czołowej dwójki. Najbliżej był reprezentant Maroka - Essaďd Abelouache, który finiszował na trzecim miejscu ze stratą 30 sekund. Kolejne grupki straciły ponad 4 minuty.

Peleton przyjechał z ponad 13 minutowym spóźnieniem. 19 sekund urwał Jarosław Kowalczyk (BDC), a na 10. miejscu na metę wpadł Kacper Gronkiewicz (BDC), prowadząc grupę zasadniczą.

Kowalczyk w klasyfikacji generalnej zajmuje 10. miejsce.