Polacy na podium w Kamptal Klassik

22. Kamptal Klassik Trophy (23-24.03.2013, Austria)

Piotr Konwa (4F Racing Team) i Bartłomiej Wawak (JBG2 Professional MTB Team) uplasowali się na podium swoich kategorii w wyścigu Kamptal-Klassik-Trophy w Austrii.<br /> <br />

W weekend rozegrana została kolejna, 22. już edycja cieszącego się dużą popularnością wśród polskich kolarzy wyścigu Kamptal-Klassik-Trophy. Na starcie stanęli czołowi zawodnicy z Polski, jednak zabrakło wśród nich Mai Włoszczowskiej (Giant Pro XC Team), która jeszcze nie wróciła do ścigania po kontuzji.

W wyścigu elity mężczyzn czwarte miejsce zajął Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team), który do zwycięzcy, Ondreja Cinka (Multivan Merida Biking Team), stracił zaledwie 15 sekund. Wawak uplasował się przy tym na drugim miejscu w kategorii do lat 23, ustępując jedynie Jamesowi Reidowi (Bundu Bashers). 7. miejsce w wyścigu zajął Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team), natomiast dziesiąty był Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team). Dalej uplasowali się Tomasz Drożdż (JBG2 Professional MTB Team) i Bogdan Czarnota (Kross Racing Team).

W rywalizacji kobiet tuż za podium uplasowała się Katarzyna Solus-Miśkowicz. Zawodniczka DEK Meble Cyklo Korona Kielce na metę przyjechała z dwuminutową stratą do zwyciężczyni – Terezy Hurikovej (Specialized Racing XC). Podium w kategorii elity kobiet uzupełniły Tanja Zakelj (Unior Tools Team) i Blaza Klemencic (Calcit Bike). Pierwszą dziesiątkę elity kobiet zamknęła Paula Gorycka (4F Racing Team), a tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka, Monika Żur, która uplasowała się na najniższym stopniu podium w kategorii do lat 23. 24 miejsce zajęła Stefania Staszek (KS Luboń Skomielna Biała).

Swój wyścig wygrał natomiast Piotr Konwa (4F Racing Team). Młodszy z braci pokonał o 19 sekund Niemca, Philippa Bertscha (MHW Cube Racing Team/TSV Abensberg). Trzecie miejsce, ze stratą prawie dwóch minut, zajął Peter Zupancic (Calcit Bike Team). Na 12. miejscu uplasował się drugi z naszych juniorów, Sylwester Seweryn (KS Luboń Skomielna Biała), a miejsca w trzeciej dziesiątce zajęli Jakub Zamroźniak (MTB Silesia Rybnik) i Mateusz Mastyk (KTM Racing Team Zloty Stok).

W wyścigu juniorek miejsca tuż za podium zajęły Agnieszka Bal (KS Luboń Skomielna Biała) i Magdalena Ożga (MTB Silesia Rybnik)