JBG2 wysoko w Andaluzji

Adrian i Piotr Brzózka (JBG2 Team 1) zajęli ósme miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Andalucia Bike Race (S1).

W hiszpańskim wyścigu etapowym ekipa JBG2 wystawiła dwa zespoły. W pierwszym jechali dwaj bracia Brzózkowie, natomiast drugi stanowili Bartłomiej Wawak i Tomasz Drożdż. Kolarze do pokonania mieli łącznie prawie 400 kilometrów, podzielonych na sześć etapów.

Kolarze JBG2 na górskich trasach wokół Cordoby za każdym razem plasowali się w czołówce wśród ponad stu zespołów. Na pierwszym etapie Adrian i Piotr Brzózka zajęli 12. miejsce, natomiast Wawak i Drożdż byli 21. W drugim dniu rywalizacji uplasowali się odpowiednio na 4. i 19. miejscu. Po drugim etapie bracia Brzózkowie awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak defekt i dopiero 15. miejsce kolejnego dnia sprawiło, że spadli na 8. miejsce w generalce. Wawak i Drożdż wciąż plasowali się w okolicach 20. miejsca.

Czwartego dnia rywalizacji oba zespoły przyjechały na metę nieco ponad 20 minut za zwycięzcami, na 16. i 18. miejscu. O dalszej pozycji Brzózków tym razem także zadecydował defekt, gdyż jeszcze na kilka kilometrów przed metą zajmowali miejsce w czołowej 10. Piąty etap, ze względu na obfite opady śniegu, został odwołany i kolarze mieli dzień przerwy przed czasówką, zaplanowaną na ostatni dzień wyścigu.

Tym razem pogoda znów pokrzyżowała plany organizatorom i zamiast czasówki kolarze ścigali się w wyścigu ze startu wspólnego. Znów bardzo dobrze pojechał JBG2 Team 1, zajmując piąte miejsce na mecie, co dało Adrianowi i Piotrowi Brzózkom awans na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Wawak i Drożdż uplasowali się ostatecznie na 16. miejscu. Zwycięstwo w całym wyścigu odnieśli Robert Mennen i Alban Lakata (Topeak Ergon Racing Team).